11 Kişinin Öldüğü Jet Kazasının Tanığı THY Pilotu Konuştu: Birden Gözden Kayboldu

"11 Kişinin Öldüğü Jet Kazasının Tanığı THY Pilotu Konuştu: Birden Gözden Kayboldu"

İran'da 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazası esrarını korurken, sürpriz bir tanık ortaya çıktı. Aynı saatte İran üzerinde bulunan THY pilotu, "Jeti gördüm, birden gözden kayboldu" dedi.

&span style="font-size:22px">''JET BİRDEN GÖZDEN KAYBOLDU''

İran'da düşen Başaran Holding'e ait uçakla ilgili sürpriz bir tanık ortaya çıktı. THY'ye ait Boeing 777 uçağının, aynı saatlerde İran üzerinde uçuş yaptığı ve pilotun olaya tanık olduğu öğrenildi. Pilotun, "Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu" dediği kaydedildi. Kazayla ilgili olarak pilotla daha ayrıntılı bir görüşme yapılacağı açıklandı.

 

 

11 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İstanbul'a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel jet İran'da düşmüş, kazada 3'ü mürettebat, iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı 28 yaşındaki Mina Başaran ile 7 kız arkadaşı toplam 11 kişi yaşamını yitirmişti. Cenazelerden 10'u, Türkiye'ye getirildi ve Adli Tıp Kurumu'nda da DNA eşleştirmesiyle ilgili gerekli çalışmalar tamamlandı.

BAŞKAN TÜRKİYE'YE GELDİ

İran'ın uçak kazalarını araştıran biriminin başkanı, Türkiye'ye geldi ve İstanbul'da Adli Tıp Kurumu yetkilileri, Başaran Holding'in sahipleri, ölenlerin bazılarının yakınlarıyla görüştü. Kaynaklar, kara kutular için yapılacak çalışmada İstanbul'un da konuşulduğunu belirterek, "İstanbul'da sonuç alınmaması durumunda işin zora girebileceği göz önünde bulundurularak CVR'ın (cockpit voice recorder)Fransa'ya gönderilmesi kararlaştırıldı" dedi.

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Popüler Haberler

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.196263