12 DEAŞ’LI YAKALANDI | Hür Haber Ajansı

 

İndex

12 DEAŞ’LI YAKALANDI

26 Aralık 2017, Salı 08:19:03 Kaydet Paylaş
12 DEAŞ’LI YAKALANDI

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Adana’da terör örgütü DEAŞ ‘ a karşı operasyon yapan polisler yılbaşı için eylem hazırlığında olan 12 kişi gözaltına aldı.

Adana’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik gerçekleştirilen operasyonda kendilerine ‘Yalnız kurt’ adını veren yılbaşında eylem hazırlığında olan 2’si Suriyeli 12 kişi gözaltına alındı.

ŞAFAK VAKTİ OPERASYON DÜZENLENDİ

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü (TEM) ekipler, terör örgütü DEAŞ’ın Doğankent Mahallesi yapılanmasına yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda destek veren Özel Harekat timleri, duvarlardan atlayarak söz konusu evlere baskın düzenledi.

YILBAŞINDA EYLEM PLANLIYORLARDI

Operasyonda gözaltına alınan ve kendilerine ‘Yalnız kurt’ adını veren, Avrupa’daki gibi arabalı, bıçaklı katliam yapma olasılığı olan 2’si Suriyeli 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelileri, yılbaşı için eylem planladıkları ve Suriye’ye eleman temin ettikleri öğrenilirken çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında Doğankent Mahallesi yapılanmasının sözde emiri M.A’ın olduğu öğrenildi. Şüpheliler adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin arından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ AYTEN B.

 

Okunma : 339
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler