2017'nin film dedikoduları | Hür Haber Ajansı

 

İndex

2017'nin film dedikoduları

15 Mart 2017, Carşamba 10:49:17 Kaydet Paylaş
2017'nin film dedikoduları

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
2017’de yapımlar bir yandan vizyona çıkmaya başlarken bir yandan da yeni eserlerin haberlerini okuyoruz.

Rey babasını bulacak mı?

 Üzerinde hem en çok dedikodu yapılan hem de en mantıklı tahminlerin yapıldığı film herhalde Star Wars’tur. Birçok hayranın paranoyak derecede hikayeye bağlanması, olanaksız teorilerin ortaya atılmasına sebep olmuştu. Örneğin Jar Jar Binks’in büyük bir Sith Lordu olduğu hatta bir önceki Star Wars filmi “The Force Awakens”de ortaya çıkan “Snoke” olduğu bile söylendi. Gerçi, Binks gibi yarı sarhoş ve işe yaramaz bir karakterden beklenmeyecek bir sürpriz mi? Her neyse Jar Jar Binks üzerinden yapılan komplo teorilerini bir kenara bırakıp yeni Star Wars bölümüne odaklanalım. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde serinin 8. filminin ismi “The Last Jedi” olacağı duyuruldu. Ancak bu ismi “Son Jedi” olarak algılayamayabiliriz. Çünkü Jedi, hem çoğul hem tekil olarak kullanılıyor. Yani filmi adı “Son Jediler” de olabilir. Bir de yeni kahramanımız Rey ve ailesi hakkında bilgilerin bu bölümde ortaya çıkacağı iddia ediliyor. Bir tez Luke’nin ilk üçlemenin ikinci bölümünde ailesi ile ilgili çarpıcı bilgiyi öğrendiği gerçeğini göz önünde bulundurarak bunu söylüyor. Öteki fikir ise direkt olarak Luke’nin Rey’in babası olduğunu iddia ediyor. Bizce ilki daha mantıklı bir fikir ancak kimse ikincinin de olmayacağını iddia edemez.

 

Wolverine'nin mirası

 Hugh Jackman’ın canlandırdığı Wolverine, Marvel hayranları tarafından çok beğenilmişti. Wolverine’nin bireysel hikayesinde de karakteri canlandıran Jackman, serinin üçüncü filmi olan “Logan”da karakterden “istifa edeceğini” belirtmişti.  Tabi Jackman gidiyor diye Wolverine ölecek diye bir şey yok, ya da olabilir mi? Çünkü yeni filmde Wolverine’nin kendini iyileştirme gücünün ondan alınabileceği konuşuluyor. Marvel hayranları, burada sakin olmanız lazım. Her ne kadar Jackman’in canlandırdığı Wolverine, ölse bile 3-5 seneye kalmaz başka filmde başka kişi tarafından dirilecektir. Bu ölüm mevzusundan sonra boşalan Wolverine’nin yerini klon kızı Laura Kinney’İn dolduracağı da yine dedikodular arasında. X-23 lakaplı bu karakter, her ne kadar filmde küçük bir kız olarak görünse de çizgi romanlarda genç bir kadın olarak da çiziliyor.

İşkence filmleri geri mi dönüyor?

 11 Eylül sonrası Bush yönetimi altındaki ilgili kişiler, 2001’den sonra Amerikan sinemasında “işkence filmlerinin” arttığı yönünde bir gözlem yapmışlardı. Hostel ve Saw’dan da, bu işkence çılgınlığının en meşhur filmleri olarak bahsediyorlardı. Bunun saldırganlara karşı uygulanmak istenen bir işkencenin dışavurumu olarak niteliyorlardı. Saw belki, ancak Hostel’i bu bağlamda okumak için filmin size sunduğu pek bir argüman yok. 11 Eylül’de geliştirdikleri paranoya belki de onları bu şekilde bağlamsız fikirleri ortaya atmaya zorlamıştır. Amerika’daki son seçimlerde yine birçok fikir adamının “ürktüğü” Trump gibi bir ismin başkan olması, benzer kişilerde “Saw” ve “Hostel” gibi filmlerin çekileceği endişesi oluşturmaya başladı. Saw 8’in 2017 içinde vizyona çıkıyor oluşu bu endişeyi daha da görünür kılıyor herhalde.

Disney'de format değişikliği

 Disney durmadan film üretirken başarılı animasyonların yanına “live-action” diye tabir edilen oyuncuların bedenleri ile performans gösterdiği normal filmlerle de göz önünde olmaya başladı. Bu sene vizyona çıkacak “Beauty and the Beast”i göz önüne alırsak, klasik animasyon hikayelerin yavaş yavaş gerçek oyuncularla da canlandırılmaya başlanacağı fikrini rahatlıkla ortaya atabilir. Hem dijital sinema teknolojisi bu denli ilerliyorken seyirci de çizgi karakterlerdense gerçek oyuncuları perdede görmek isteyecektir. Şimdilik bu konuda çekim öncesi aşamada olan birkaç örnek var. Peter Pann’ın meşhur Tinker Bell’i üzerine çekilecek filmde peri kızını Reese Witherspoon canlandıracak. Çekimleri devam eden ve 2018’de vizyona girmesi beklenen 101 Dalmaçyalı hikayesinin spin-off’u “Cruella”da ise kötü kadın Cruella DeVille, Emma Stone tarafından canlandırılacak.

 

(H.H.A.)KARS/S.D.

Okunma : 846
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler