3 Bin Mahkum Denetimli Serbestlikten Yararlanacak | Hür Haber Ajansı

 

İndex

3 Bin Mahkum Denetimli Serbestlikten Yararlanacak

26 Ağustos 2017, Cumartesi 10:47:31 Kaydet Paylaş
3 Bin Mahkum Denetimli Serbestlikten Yararlanacak

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Son KHK'da yapılan düzenlemeyle 3 bin mahkum, denetimli serbestlik kapsamında hemen tahliye olacak. Terör, darbe ve cinsel suçlardan hükümlüler faydalanamayacak.

OHAL kapsamında çıkartılan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yargıda düzenlemeler yapıldı. Düzenlemelerde yabancı mahkûm takası ve mahkûma disiplin cezası affı öne çıktı.Takas maddesine göre Türk vatandaşları hariç olmak üzere tutuklu veya hükümlüler ırkı, etnik kökeni, dini, vatandaşlığı nedeniyle cezalandırılmayacağı, işkenceye maruz kalmayacağı gibi güvenceler bulunması kaydıyla milli güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Dışişleri Bakanı'nın talebi, Adalet Bakanı'nın teklifi ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilecek veya başka bir ülkede tutuklu ya da hükümlü bulunanlar ile takas edilebilecek.
3 BİN KİŞİYE TAHLİYE,
Mahkûmlara ilişkin madde ise kapalı cezaevindeki hükümlülerin infaz edilen disiplin cezalarının kaldırılması için aranan süre koşulunu, 1 Ağustos 2017'den önceki eylemleriyle sınırlı olmak üzere kaldırıyor. Bu düzenleme ile yaklaşık 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine ayrılacak. Bunların 3 bini denetimli serbestlik kapsamında hemen tahliye olacak.
(H.H.A)/MERKEZ O.B.

Okunma : 653
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler