5 Evden 38 Kamyonluk Çöp Çıktı! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

5 Evden 38 Kamyonluk Çöp Çıktı!

19 Temmuz 2017, Carşamba 17:24:55 Kaydet Paylaş
5 Evden 38 Kamyonluk Çöp Çıktı!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Alanya Belediyesi, sabah erken saatlerde Tosmur Mahallesi'nde bulunan hurda toplayan kişilere ait çöp evleri boşalttırdı. Çevre sakinlerinin şikayeti ile yazılı ve sözlü uyarıların dikkate alınmaması üzerine bu sabah yapılan çöp operasyonunda 6 vatandaşın, görüntü ve çevre kirliliğine yol açan çöp ve hurda malzemeleri evlerinde depoladığı tespit edildi. Çöp evler ve hurda depoları, temizlik işleri personeli ve belediye ait 2 kepçenin yardımıyla temizlendi. 5 evden tam 38 kamyonluk çöp çıktı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde görüntü ve çevre kirliliğine yol açan hurda malzemelerin bulunduğu 5 çöp ev boşaltıldı. Ekipler, 5 evden 38 kamyon dolusu çöp çıkardı.
Çevre sakinlerinin şikayeti ile yazılı ve sözlü uyarılarını dikkate alan Alanya Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri emniyet güçlerinin desteğiyle sabah saatlerinde daha önceden tespit ettikleri Tosmur Mahallesi’nde bulunan 5 çöp eve operasyon düzenledi.
AŞIRI DERECEDE KOKU YAYDI
Operasyonda içerisi hurda malzemeler ve çöplerle doldurulan 5 evde çalışma yapan çok sayıda ekip, 2 kepçe yardımıyla 38 kamyon çöp çıkardı. Çevreye aşırı derecede koku yaydığı belirlenen ve çevre sakinlerini rahatsız ettiği tespit edilen evlerin boşaltma çalışması bittikten sonra çevrede ilaçlama yapılacağı öğrenildi.
38 KAMYON ÇÖP VE HURDA
Hurda malzemelerinin olduğu 5 evden 38 kamyon çöpün çıktığını aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, "Zabıta ekiplerimiz 1 ay önceden ilgili şahıslara bu evleri ve depoları boşaltmaları için sözlü ve yazılı uyarıları yaptı. Ancak, şahıslar çöpleri ve hurda malzemelerini kaldırmadı. Mahallede yaşayan vatandaşlarımız bu çöp kokusundan ciddi anlamda rahatsız oluyorlardı. Çevre kirliliğine de yol açan bu çöpleri ekiplerimiz bugün temizledi" dedi.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C

Okunma : 498
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler