ADANA’DA BEBEĞİNİ SATAN GENÇ KIZ | Hür Haber Ajansı

 

İndex

ADANA’DA BEBEĞİNİ SATAN GENÇ KIZ

25 Aralık 2017, Pazartesi 08:19:05 Kaydet Paylaş
ADANA’DA BEBEĞİNİ SATAN GENÇ KIZ

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Yasak ilişki sonucu dünyaya gelen bebeğini Adana’ da oturduğu mahallede bir aileye 6 bin TL ‘ ye sattı. Bebeğini geri almak isteyen genç kız aileyi tehdit etti. Genç kız ve aile olay sonunda mahkemelik oldu.

Adana’da bebeğini 6 bin liraya sattığı öne sürülen 17 yaşındaki genç kızın, bir müddet sonra çocuğunu geri almak için aileyi tehdit ettiği ortaya çıktı. Genç kız ve bebeği alan aile mahkemelik oldu.

HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Olay Seyhan ilçesi, Narlıca Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, B.Ö. (17) bir müddet önce çalışmak için Antalya’ya gitti. Burada çalışırken aşık olduğu kişiyle birliktelik yaşayan B.Ö. Antalya’dan memleketi Adana’ya tekrar döndü. B.Ö. geldikten bir müddet sonra hamile olduğunu öğrenince, erkek arkadaşına ulaştı. Fakat B.Ö.’nün arkadaşı bebeği kabul etmedi. Bunun üstüne B.Ö. mahallede çocukları olmayan 14 senelik evli Mustafa ve Zehra D. çiftinin yanına giderek hamile olduğunu, çocuğunu 6 bin lira karşılığında satabileceğini belirtti. Aile bu teklifi kabul etti. B.Ö. hamileliğinin son iki ayını bu ailenin yanında geçirdi. Doğum yaptıktan sonra da aile bebeği Umut Hasan adıyla kendi üstüne yazdırdı.

B.Ö AİLEYİ TEHDİT ETMEYE BAŞLADI

Bir belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan Mustafa D. genç kıza istediği paradan yalnızca 500 lira verebildi. Aile mahalledeki komşularına da çocuğu sevgi evlerinden alarak evlat edindiklerini belirtti. Fakat aradan 3 ay geçtikten sonra çocuğu geri almak isteyen B.Ö., aileyi tehdit etmeye başladı. Bunun üstüne Mustafa D. tehditlerden bıkıp Denizli Polis Merkezine giderek olayı anlattı. Mustafa D.’nin ifadesi üstüne B.Ö. annesi Naide Y., Mustafa D., eşi Zehra D. gözaltına alındı. Şüpheliler, “bebeğin soy bağını değiştirmek” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

BEBEK, SEVGİ EVLERİNE YERLEŞTİRİLDİ

Zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bebeğini satan anne kız yetiştirme yurduna, bebeği ise sevgi evlerine yerleştirildi.

 
Okunma : 335
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler