Afrin'e ÖSO ve silahlı kamyonet Sevkiyatı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Afrin'e ÖSO ve silahlı kamyonet Sevkiyatı

10 Mart 2018, Cumartesi 14:43:48 Kaydet Paylaş
Afrin'e ÖSO ve silahlı kamyonet Sevkiyatı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK) Afrin'deki terör örgütlerine yönelik devam eden 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 50'nci gününde, etkisiz hale getirilen terörist sayısı, 3 bin 195 oldu. 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 50’nci gününde operasyon alanına askeri sevkiyat devam ediyor. Kilis'ten üzerinde doçka uçaksavarların monteli olduğu Özgür Suriye Ordusuna ait kamyonetleri taşıyan TIR'lar, sınıra yönlendirildi. ÖSO mensuplarının da içerisinde bulunduğu otobüs ve kamyonetlerin yüklü olduğu TIR'lar, güvenlik önlemleriyle birlikte Hatay'ın Hassa ilçesine doğru ilerledi.

TSK tarafından 20 Ocak'ta, Türkiye'nin sınır hattı ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'nda 50'nci güne girildi. 

Genelkurmay Başkanlığı'nca terör örgütü hedeflerinin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesi ile sürdürülen harekâtın başından bu yana 46'sı son 24 saat içinde  olmak üzere, toplam 3 bin 195 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

2 KÖY DAHA KONTROL ALTINDA

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, 'Zeytin Dalı Harekâtı'nın 50'nci gününde, Afrin'in Cinderes güzergahındaki Zalka ve Şeyh Abdurrahman köylerinin hakimiyeti de ele geçirildi.

3 KÖYDE DAHA HAKİMİYET SAĞLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, 'Zeytin Dalı Harekâtı'nın 50'nci gününde, Afrin'ne bağlı Kafar Rum, Kurt Kulak ve Kıfar Zeit köylerini de teröristlerden arındırdı. Gün içerisinde kontrol altına alınan Korta, Kaşa, Babak Uşağı, Zalka ve Şeyh Abdurrahman ile birlikte terör örgütlerinden temizlenip  özgürleştirilen köy sayısı 8 oldu.

(H.H.A)Figen B.

Okunma : 450
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler