Akıncı Üssü Davasında Gerginlik! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Akıncı Üssü Davasında Gerginlik!

28 Mart 2011, Pazartesi 13:33:45 Kaydet Paylaş
Akıncı Üssü Davasında Gerginlik!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Akıncı Üssü Davası'nda Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz Derbe girişiminde harekat merkezi olan Akıncı Üssü'nde ki eylemler kapsamında açılan dava da gerginlik yaşandı. Gazi ve şehit yakınlarını sanık yakınlarına sinkaflı sözler söylemesi üzerine. sanık avukatları duruma tepki gösterdi.Mahkeme Başkanı Selfet Giray, “Acınızı, öfkenizi anlıyoruz ama bunu kaldıramayacak kişiler ayrılsınlar. Bu karşılıklı diyalog devam ederse bazılarınızı çıkarmak zorunda kalacağız” diyerek ikaz etti.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen  Akıncı üssü davası başladı. Sanıklar, duruşma salonuna cezaevi bahçesinden tek sıra halinde yürütülerek getirildi. Davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, şehit yakınları ve gaziler ile taraf avukatları katıldı. Kimlik tespiti ile başlayan davada polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Şehit yakınları ve gaziler ile sanıklar arasına adeta etten duvar örüldü. Şehit yakınları ve aileler sık sık sanıklara tepki gösterirken, sanık avukatlarına da sinkaflı sözler sarf etti. Bu olaylar üzerine sanık avukatları oturdukları masalara vurarak tepki gösterdi. Bir şehit yakını ise “Bizim soyumuz var oldukça, barınamazsınız, var olamazsınız, sonunda pisliğinizde boğulacaksınız” dedi.
Mahkeme Başkanı Giray araya girdi
Mahkeme Başkanı Selfet Giray, gerekli uyarıları yapacaklarını belirterek, “Burada Türk milleti adına, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yargılama yapıyoruz. Acınızı, öfkenizi anlıyoruz ama bunu kaldıramayacak kişiler ayrılsınlar. Bu karşılıklı diyalog devam ederse bazılarınızı çıkarmak zorunda kalacağız. Sağlıklı bir yargılama yapabilmemiz için mahkeme düzenine herkesin uyması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Duruşma, kimlik tespitlerinin alınmasıyla devam ediyor. 
(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

 

Okunma : 625
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler