Alibeyoğlu, Anadolu Peynirleri Etkinliklerine davet etti | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Alibeyoğlu, Anadolu Peynirleri Etkinliklerine davet etti

26 Haziran 2018, Salı 11:00:30 Kaydet Paylaş
Alibeyoğlu, Anadolu Peynirleri Etkinliklerine davet etti

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kars Merkez Boğatepe Köyü’nde yapılacak olan Anadolu Peynirleri Fuarı’na Tüm hemşerilerini davet etti.

Volkan KARABAĞ

Kars’ta üç yıldır yerel - geleneksel peynirleri buluşturan Anadolu Peynirleri Etkinlikleri yapılmakta olduğunu belirten Alibeyoğlu yaptığı açıklamada: “Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Anadolu Peynirleri Etkinlikleri Odamızın katkı ve destekleri ile 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kars Merkez Boğatepe Köyü’nde gerçekleşecektir. Peynir fuarı konseptiyle planlanan organizasyonda, Anadolu’nun 25 farklı şehrinden davet edilen peynir üreticilerine, Boğatepe Köyü’nde yerel-geleneksel peynirlerini sergilemeleri için alan tesisi edilecektir. Üreticilerine, getirdikleri peynirleri meraklılarına ve katılımcılara anlatma ve tattırma imkânı sunacaktır. Le Cordon Bleu ve Özyeğin Üniversitesinden şef Erich Ruppen’in peynirli ikramlarıyla şenlendireceği Anadolu Peynir Buluşması’yla, yerel-geleneksel peynirciliği gastronomi dünyasıyla buluşturmak için önemli adımlar atılmaktadır.

Süt ve Süt Üreticilerinin yanı sıra bilim insanlarını, aşçılar ve şefleri, kamu yetkililerini ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirecek olan Odamız bu buluşmaya, Anadolu’nun çeşitli peynirlerini tatmak, her birinin ayırt edici özellikleri hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak isteyen herkesi davet etmektedir.” Sözlerine yer verdi.” dedi.

(  H.H.A.) KARS/ RUKIYE .A
Bu Haberin Manşeti :

Alibeyoğlu, Anadolu Peynirleri Etkinliklerine davet etti
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 705
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler