Arazilerde Drone Dönemi Başladı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Arazilerde Drone Dönemi Başladı

07 Aralık 2018, Cuma 07:01:49 Kaydet Paylaş
Arazilerde Drone Dönemi Başladı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün, “Drone ile Uygulamalı 3 Boyutlu Animasyon, Haritalama Yapma ve Ehliyet Eğitimi Destek Projesi” SERKA tarafından kabul edildi.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından 3 Eylül 2018 tarihinde kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak kamuoyuna duyurulan Teknik Destek Programı'nın 31 Ekim 2018 tarihinde sona eren 4. dönem başvuruları için yapılan ön inceleme ve nihai değerlendirme sonucunda, Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün sunduğu ''Drone ile Uygulamalı 3 Boyutlu Animasyon, Haritalama Yapma ve Ehliyet Eğitimi Destek Projesi” destek almaya hak kazandı.

Bu kapsamda İl ve İlçelerde görevli Teknik personellere yönelik verilecek olan drone kullanımına yönelik eğitim sayesinde, Kars’ta yem bitkileri ekilişlerinin tespiti yapılırken insansız hava aracı (drone) marifetiyle yem bitkisi tespitleri daha hızlı ve ekonomik olarak yapılması sağlanacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Uzaktan algılama tekniklerinin tarımda kullanılmasına yönelik çalışmalarımızı uzun süredir yürütüyorduk. Bu kapsamda hazırlamış olduğumuz projenin eğitim desteği SERKA tarafından kabul edildi. Tarımsal üretimde ürün takibi, tespiti ve ürünün yetiştirme evrelerindeki gelişimi gibi bütün çalışmaları gerçekleştirebilmek ve bunları yaparken de daha hızlı ve pratik olmak maksadı ile teknolojiden faydalanmak istiyor, bu yönde çalışmalara devam ediyoruz. İnsansız hava araçları sayesinde artık çiftçilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz. Bu projenin Karslı çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi.

(H.H.A.) KARS/JULİDE İ.
Bu Haberin Manşeti :

Arazilerde Drone Dönemi Başladı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 263
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler