Arınç ın Damadına İstenen Ceza | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Arınç ın Damadına İstenen Ceza

12 Temmuz 2017, Carşamba 08:52:00 Kaydet Paylaş
Arınç ın Damadına İstenen Ceza

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanan 4 gün sonra da serbest bırakılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter için iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede, tanık beyanlarıyla FETÖ abisi olduğu belirtilen Yeter’in, 17-25 Aralık sürecinden sonra da örgütle bağını devam ettirdiği tespit edildi. Yeter hakkında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bülent Arınç'ın damadı için istenen ceza belli oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY üyeliği iddiasıyla tutuklandıktan 4 gün sonra serbest bırakılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkında dava açtı.15 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ
Habertürk gazetesinde yer alan habere göre hazırlanan iddianamede, tanık beyanlarıyla FETÖ abisi olduğu belirtilen Yeter’in, 17-25 Aralık sürecinden sonra da örgütle bağını devam ettirdiğine dikkat çekildi.
İddianamede, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in çağrısından sonra Yeter’in Bank Asya’daki hesabında 41 bin lira artış olduğu, gizli tanık Lagos’un Yeter’i fotoğrafından teşhis ettiği belirtildi. Yeter hakkında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C

Okunma : 629
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler