Arslan’ın Doğu Ekspres Yolculuğu | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Arslan’ın Doğu Ekspres Yolculuğu

13 Şubat 2018, Salı 09:11:42 Kaydet Paylaş
Arslan’ın Doğu Ekspres Yolculuğu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Doğu Ekspresi’nin Kars-Ankara treni ile Sarıkamış’a kadar yolculuk yaptı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün akşam saatlerinde özel uçakla Kars’a geldi. 

Bakan Arslan’ı Harakani Havaalanı’nda Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Milletvekili Selahattin Beyribey, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, kurum ve daire müdürleri ile partililer karşıladı. Bakan Arslan’a havaalanında yöresel kıyafetli kız ve erkek öğrenciler tarafından çiçek verildi. Arslan, aldığı çiçeği kız öğrenciye hediye etti. Bakan Arslan, daha sonra Karayolları 12. Bölge Müdürlüğüne geçti. 

Kars Tren Garı’na Vali Rahmi Doğan ile birlikte gelen Bakan Ahmet Arslan, bir süre gar binasında Doğu Ekspresi’nin Ankara yolcularıyla sohbet etti. Ardından Doğu Ekspresi’ne binen Arslan ve beraberindekiler, trenle Sarıkamış’a kadar yolculuk etti.

Türkiye’de son günlerde yoğun ilgi gören Doğu Ekspresi’nin bu kez yolcusu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan oldu. Arslan, tarım zirvesi programına katılmak üzere geldiği Kars’ta, Doğu Ekspresiyle yolculuk yaptı. Trende yolcularla buluşan Arslan, kısa olsa Doğu Ekspresi yolcuları kervanına katılmış oldu.

Türkiye’nin 81 ilinden yoğun ilgi gören ve Mart ayı sonuna kadar yer bulunmayan Doğu Ekspresi seferleri hız kesmeden devam ediyor. Doğu Ekspresi’yle son aylarda Kars’a yolculuk yapanların sayısı 70 bini bulurken, Doğu Ekspresi’nin Kars-Ankara yolcuları arasında Bakan Arslan’da yerini aldı.

( H.H.A. ) KARS / FİLİZ D.
Bu Haberin Manşeti :

Arslan’ın Doğu Ekspres Yolculuğu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 255
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler