ASKERE EL KALDIRANLARA CEZA! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

ASKERE EL KALDIRANLARA CEZA!

27 Aralık 2017, Carşamba 09:44:37 Kaydet Paylaş
ASKERE EL KALDIRANLARA CEZA!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
CHP’li Özgür Özel, Askere el kaldıranlarda ceza çeksin diyerek, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamalara verdiği cevap çok sert oldu.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, son KHK ile gerçekleştirilen sivillere yargı muafiyeti ile alakalı partisinin açıklamalarını eleştiren MHP Genel Devlet Bahçeli’yi eleştirdi. Bahçeli’nin 19 Temmuz 2016’da yaptığı konuşmayı hatırlatan Özel, şunları belirtti:

“Devlet Bahçeli televizyonlara yansıyan konuşmasında sivillere ceza muafiyeti getiren yasayı savunup, ‘Bundan rahatsız oldu’ diyerek CHP’ye dünya kadar hakarette bulundu. Linç edilmiş askerin başında Bozkurt işareti yapana, ‘Bu şerefsizi bulun, darbecilerle beraber yargılayın’ diyen Bahçeli. Darbecilerin emirleriyle sokağa çıkmış günahsız askerlere saldıranlar için 15 Temmuz’dan 4 gün sonra ne diyordu Bahçeli, ‘Hayatını kaybetmiş bir Mehmetçiğin başında Bozkurt işaretiyle fotoğraf çektiren iblis uşağı, yaratık darbecilerle cezalandırılmalı.’ Dünkü, ‘iblis uşağı, yaratık’ dediği o kişiye şimdi cezasızlık getiriyor. Bahçeli, bunu 15 Temmuz’dan sonra söyleyince MHP salonu birden ayağı kalkıyor, hep beraber alkışlıyorlar. Alkışladıkları şey de ‘Askere el kaldıranlar cezalandırılmalıdır’. Bahçeli’ye yanıtı Bahçeli veriyor. 15 Temmuz’dan 4 gün sonra grup toplantı salonunda Mehmetçiğe saldıranlara tepki gösteriyor. ‘En ağır cezayı çekmeleri gerekiyor, darbeciler gibi suç işlemişlerdir’ diyor. ‘Vaka-i Hayriye’ diyerek anılan askerlerin linç edildiği olaya gidiyor ve ‘Ondan beridir bu şekilde utanç yaşanmadı’ diyor. ‘Devletle millet karşı karşıya gelmedi, halk birbirine düşürülmedi’ diyor ve kınıyor.

Biz, aynı yerdeyiz, Bahçeli’nin o gün söylediklerini daha düşük tondan söylüyoruz. ‘Sivillere cezasızlık olmaz, Mehmetçiği linç eden, ona işkence edenler ceza alsın’ diyoruz. Dönüyor ve diyor ki ‘CHP ve yancıları buna neden üzülüyor?’ Sen 19 Temmuz günü aynı olaya neden üzüldüysen, salondaki MHP’lileri neden ayağa kaldırdıysan, biz o nedenden dolayı üzülüyoruz. O gün senin söylediğinle aynı şeyi söylemeye devam ediyoruz. Ama ne oldu da sana kim ne yaptı da o gün Mehmetçiğe el kaldırana ‘iblis’ derken bugün o iblis cezasız kalacak ve buna da sen sessiz kalacaksın. Akıl alır gibi değil. Devlet Bahçeli ne yapmaya çalışıyor ve bunun millete vatana ne yararı vardır, gerçekten merak içindeyiz.”

Bahçeli’ye eleştirilerini sürdüren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Devlet Bahçeli CHP’ye diyor ki ‘Bu düzenlemeyi savunanlar FETÖ’nün kurşun askeridir’. Biz FETÖ’nün kurşun askeri falan değiliz. FETÖ’cülerin de Allah belasını versin, askere el kaldıranlar da cezasını çeksin. Ama 15 Temmuz’da öldürülen asker aynı asker, öldüren adam aynı adam. 19 Temmuz’da tepki gösterip, iblis dediğine bugün ‘ceza almasın’ diyenler kusura bakmasınlar ama sarayın kurşun askeri olmuşlar” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ SÜNDÜZ E.

Okunma : 410
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler