Ayak masajıyla en yaygın görülen sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Ayak masajıyla en yaygın görülen sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

10 Nisan 2018, Salı 13:04:50 Kaydet Paylaş
Ayak masajıyla en yaygın görülen sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Uzun ve yorucu bir günün ardından ayak masajı yapmak gevşemek için harika bir yol. Sadece birisini şımartmanın veya sevgiyi göstermenin bir yolu değil, aynı zamanda pek çok kişinin bilmediği birçok faydaları vardır. İşte ayak masajının 10 inanılmaz faydası...

İşte ayak masajının 10 inanılmaz faydası...

Yüksek tansiyon kalp krizlerinin önde gelen nedenidir. Kan basıncını düşürmek ve yönetmek için yaşam tarzı değişiklikleri ve ilaç tedavisi gereklidir, ancak düzenli olarak ayaklarınıza masaj yapmak, tedavinize yardımcı olabilir.

Günlük ayak masajı, adet öncesi sendrom ve gerginliğe, uykusuzluk, baş ağrıları ve ruh hali değişiklikleri de dahil olmak üzere menopoz semptomlarını hafifletebilir. Masaj noktası ayağınızın iç kısmında bulunuyor.

 

Michigan State Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada, ayak masajlarının kanser hastalarının sadece ağrı ve bulantıyı değil aynı zamanda nefes darlığı ve düşük enerji seviyeleri gibi tedaviyle ilişkili diğer semptomları hafiflettiği tespit edildi.

 

Multipl sklerozdan muzdarip insanlar, çift görme, kas güçsüzlüğü, duyu bozukluğu, koordinasyon gibi çeşitli problemlerle karşılaşabilirler. Bu hastalarda duyusal ve idrar semptomlarını hafifletmeye yarayan ayak refleks masajı uygulanır.

 

Sıvı birikimine bağlı olarak ayakların ve ayak bileklerinin şişmesi olarak bilinen ödem, şiddetli ağrıya neden olabilir ve genellikle son trimesterde gebe kadınlar arasında oldukça yaygındır. Ayaklarınızaher gün 10-20 dakika kadar masaj yaparak rahatlayabilirsiniz.

 

Ayak masajı, hamile kadınlar için doğum zamanı ve doğum sırasında iyileşme süresinin yanı sıra doğum sırasında ağrı kesicilere olan ihtiyaç açısından faydalıdır. Çalışmalar, refleksolojiye dayalı ayak masajlarının, bir kadının vücudunun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğunu göstermiştir.

 

Herkes iyi bir uykuya ihtiyaç duyar. Sıcak bir banyo bunu başarmak için harika bir yoldur. Bir ayak masajı ile birleştirmeyi deneyin ve bebek gibi uyuyacağınızdan emin olabiliriz.

Zor bir günün ardından ayak masajı yapmayı kim istemez ki? Sadece rahatlatıcı değil aynı zamanda ön sevişmeye başlamak için harika bir yol. Ayak tabanındaki sinir uçlarının konsantrasyonu göz önüne alındığında, bu bölgeye masaj yapmak iyi bir cinsel bir deneyim olabilir.

Ayak masajı yapmak baş ağrısından kurtulmanın etkili bir yoludur. Omuz, boyun başınızın önü ve arkasında ağrı hissediyorsanız ayağınızdaki çeşitli noktalara masaj yapmak, bu ağrılardan etkili bir şekilde kurtulmanızı sağlayabilir. Sinüzit nedeniyle ağrı: Her ayak parmağındaki eklem noktalarına sıkıca bastırın ve masaj yapın. Omuz ve boyun gerginliğinden dolayı ağrı: Ayaklarınızın her tarafına hafifçe masaj yapın. Ardından başparmağınız ile işaret parmağı arasındaki alanı dairesel hareketle masaj yapın. Ayrıca, küçük ayak parmağının hemen altındaki bölgeye masaj yapın. Büyük ayak parmağınızın içindeki alanı birkaç kez sıkın ve serbest bırakın. Şakakta ağrı varsa: Büyük ayak parmağınızın içindeki alanı birkaç kez sıkın ve serbest bırakın.

 

Her iki ayağınızın iç kısımları omurga ile eşleştirilebilir. Ayağınızdaki ilgili noktayı uyararak omurgadaki ağrıdan kurtulabilirsiniz. Noktaya derin bir basınç uygulayın ve dairesel hareketlerle yaklaşık 30-45 saniye masaj yapın.

 

Kökeni uzak doğu'ya uzanan refleksoloji vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. Bilim nasıl çalıştığını açıklayamasa da, etkinliğini kanıtlayan çalışmalar vardır. Bazı önemli ayak refleksoloji noktalarına bakalım: Bazı önemli ayak refleksoloji noktalarına bakalım: Akciğer noktası: Bu noktayı hafif basınçla her iki ayağınız için de uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıracak ve akciğerlerinizde biriken gazı temizleyecektir. Kalp noktası: Bu nokta sol ayağınızda küçük ayak parmaklarınızın altında bulunur. Kalp krizlerinin önde gelen nedenlerinden biri olan stresi hafifletmek için yumuşak dairesel hareketlerle bu noktayı canlandırın. Bu noktayı uyarmak, vücuttaki kan dolaşımını ve kalbin verimliliğini artırır. Bazen çok soğuk hissediyorsanız, ovuşturmak sizi kan dolaşımını arttırdığı için daha sıcak hissettirir. Boyun noktası: Bu nokta, her ayak parmağının ilk ve ikinci eklemi arasında bulunur. Sıkıştırma ve serbest bırakma yöntemini kullanarak, boyun ağrısından kurtulmak için baskı uygulayın. Artık ayak masajının inanılmaz faydalarını biliyorsunuz, denemek için harekete geçin.

 

(H.H.A)KARS/ZEHRA.Ç

Okunma : 286
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler