Bilgen "Yolsuzluk Komisyonu " Teklifini Yineledi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Bilgen "Yolsuzluk Komisyonu " Teklifini Yineledi

10 Şubat 2019, Pazar 09:48:47 Kaydet Paylaş
Bilgen "Yolsuzluk Komisyonu " Teklifini Yineledi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
HDP Kars Belediye Eş Başkan Adaylarından Ayhan Bilgen Bülbül Mahallesindeki Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında " Yolsuzluk Komisyonu " teklifini yineledi.

HÜR HABER AJANSI/ ÇETİN KELEŞ

Partilerin komisyona olumlu yanıt vermemeleri halinde, resmi sürecin başlamasını müteakip tespit ettikleri usulsüzlükleri parti olarak açıklamak zorunda kalacaklarını söyleyen Bilgen, amaçlarının kimseyi suçlayıp karalamak olmadığını, aksine objektif, tarafsız bir araştırma ile iddiaların neticelenmesi olduğunu söylediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Biz hiç kimseyi suçlayıp töhmet altında bırakacak bir yaklaşım ortaya koymuyoruz, aksine objektif bir çalışma olması için net bir şekilde siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuyoruz. Geçmişle ilgili kaygısı ve korkusu olmayan herkesin de buna katkıda bulunmasını bekliyoruz. Samimiyetimiz  test edilecekse bu projenin arkasında durmamız ölçü alınmalıdır. diğer partilerin de önerileri varsa önerilerini sunabilirler ancak biz asla pisliğin halı altına süpürülmesine izin vermeyeceğiz, geçmişin üstüne sünger çekip kimsenin yeni bir sayfa açtık deme lüksü ve hakkı olamaz, dolayısı ile de biz kimseyi peşinen suçlamıyor birlikte çalışmayı öneriyoruz ancak bu mümkün olmaz, geçmişte bu şehri yönetenler bu araştırmaya kaygılı yaklaşırlarsa biz kendi meclis üyelerimizin ulaştığı bilgileri, karşı olup fakat engelleyemediğimiz bütün usulsüzlükleri tek tek açıklayacağız, bundan kimse endişe etmesin. Biz bunu bir şantaj olarak görmüyor halka olan borcumuzu yerine getiriyoruz, üstümüze düşeni de yaptıktan sonra taktir elbette yine halkın olacaktır. 
Biz şahıs partisi değiliz, kimseye muhtaç olmadığımız gibi bu şehri yönetebilecek onlarca kişi olduğunu da biliyoruz ancak bu şehri yönetmeye talip olan partimiz son 3 seçimde ya birinci  yada ikinci parti olmuştur, dolayıyle de biz herkese davetimizi yaptık, benim adaylığımdan önce birçok kişiye ' bu şehri yönetecekseniz HDP ile yöneteceksiniz, HDP adayı olmak isterseniz de partinin kapısı herkese açıktır ama hiç kimsenin kendisini partinin üstünde bir yerde görmemesi gerekir ' çağrısında bulunduk.  Biz şimdiye kadar tesptlerimizi, ortak çalışma yapılsın diye açıklamadık. Bir hafta kadar komisyonun oluşması için  bekleyeceğiz, adaylar kesinleşip resmi süreç başladıktan sonra arsaların nasıl peşkeş çekildiğini, kimden hangi ihaleyle iş alınıp fiyat yükseltilmiş, hanggi arsalar şirketler kurdurukarak paravan firmalara devredilmiş, bu şirketlerin avuktları kimlerdir, hangi partinin gençlik kolları diğer partinin ihale işbirlikçisi olduğunu zaten açıklayacağız."

 
Bu Haberin Manşeti :

Bilgen
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 687
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler