Bir Anda Oldu. Peki Neden? | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Bir Anda Oldu. Peki Neden?

03 Kasım 2017, Cuma 13:29:59 Kaydet Paylaş
Bir Anda Oldu. Peki Neden?

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Son dakika haberine göre, dünya genelinde en yaygın iletişim aracı olan WhatsApp'ta bağlantı sorunu yaşandı. Saat 11.10 itibariyle WhatsApp'ta bağlantı sorunu yaşamakta olan vatandaşlar birbirlerine 'WhatsApp çöktü mü?' sorusunu sormaya başladı. Yaklaşık bir saat süren erişim sorunu 12:10 sularında düzeldi. Sorunun Avrupa ülkelerinde yaşanmakta olduğu öğrenilirken, Türkiye'de de bir kaç ilde benzer sıkıntıların yaşandığı aktarıldı.

 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 11:00 itibariyle çöktü ve erişim sorunu bir saat devam etti. Dünya genelinde birçok kullanıcı yaşadıkları bağlantı problemini Twitter'den dile getirdi. Peki WhatsApp'tan neden mesaj gönderilemedi? Sosyal medyada kullanıcılar konuyu tartışıyor. Zira Apple ve Android işletim sistemini kullanan herkes bir saat boyunca erişim sağlayamadı. İşte WhatsApp çökmesi ile ilgili detayları...

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Gündüz saatlerinde bazı kullanıcılar WhatsApp'da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada 'Whatsapp çöktü' mesajları göndermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını öne sürerek şaşkınlıklarını dile getirdi.

WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söylerken, erişim sorunu Twitter'ın Türkiye ve dünya listesinde en çok konuşulan konu oldu. Whatsapp'ın açıklamasının ardından teknik sorun düzeldi, erişim normale döndü.

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 602
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler