Bozdağan dan, Bedelli Askerlik Çıkacak mı? Sorusuna Yanıt | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Bozdağan dan, Bedelli Askerlik Çıkacak mı? Sorusuna Yanıt

07 Aralık 2017, Perşembe 09:07:55 Kaydet Paylaş
Bozdağan dan, Bedelli Askerlik Çıkacak mı? Sorusuna Yanıt

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Milletvekillerinin bedelli askerlik ile ilgili merak edilen soruyu yönelttiği Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konunun gündemlerinde olmadığını söyledi. Vekiller de "Askere alacak bir adam dahi bulamayız" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, AK Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı.
Milliyet gazetesinin haberine göre toplantıda Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Bozdağ'ın bedelli askerlik ile ilgili “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konuyla ilgili vekillerin de ağırlıklı olarak, “Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

Okunma : 386
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler