Bu binalar artık tehlike çanlarını çaldı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Bu binalar artık tehlike çanlarını çaldı

11 Temmuz 2018, Carşamba 08:46:50 Kaydet Paylaş
Bu binalar artık tehlike çanlarını çaldı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Zamanla yıkımı hızlı süren bu binalarda yaşayan bazı vatandaşlar bina çöker bizde ölürüz ötesi yok çünkü umutlarımız tükendi cevabı verdi.

1980 yılında Kars'ta görev yapan üst düzey emniyet personeli ve valilik çalışanlarının yıllarca kullandığı, Kars'ın ilk toplu yaşam alanı olan binalar şimdi bir bir yıkılıyorlar. 

1976 yılında Kars'ta emniyet ve bazı kamu personelleri için ilk yaptırılan lojmanlar günün koşullarına göre lüks yapıyla Kars'ın en yüksek mahallesi olan Halitpaşa mahallesinden yükseldi. Yıllar sonra kentsel yapı yaşam koşullarını ve barınma ihtiyacını ortadan kaldırmasının ardından bir zamanlar en gözde binalar olarak bilinen Halitpaşa mahallesi polis ve kamu lojmanları atıl durumda kaldı. Bazı vatandaşların kendi şahsi evi olurken bazıları da hala devlet malı olarak kayıtlarda yerini almakta.

Bu binalar artık tehlike çanlarını çaldı ve yıkılacağı günü hatta saati saymakta denilebilir. Çatıları uçmuş pencere ve kapıları sökülmüş bir hale gelen binalarda bazı vatandaşlar hala ikamet etmekte. Zamanla yıkımı hızlı süren bu binalarda yaşayan bazı vatandaşlar bina çöker bizde ölürüz ötesi yok çünkü umutlarımız tükendi cevabı verdi.

(H.H.A)KARS/AYLİN.K
Bu Haberin Manşeti :

Bu binalar artık tehlike çanlarını çaldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 295
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler