Bu Karışım Her Derde Deva | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Bu Karışım Her Derde Deva

29 Kasım 2017, Carşamba 13:59:56 Kaydet Paylaş
Bu Karışım Her Derde Deva

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Sarımsağın birçok faydası olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Ama sütle beraber tüketildiğinde ağız kokusunu giderdiğini ve sağlığımız için olağanüstü faydalar sağladığını biliyor musunuz?

1- Besin zehirlenmelerini önler
Bilim adamları besin zehirlenmelerinde sıklıkla karşılaşılan Campylobacter jejuni bakterisine karşı geleneksel antibiyotiklerden ziyade sarımsağın yüz kat daha etkili olduğunu saptamışlardır.
2- Kanseri önler
Çalışmalar sarımsak yemenin göğüs kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiş. Çin populasyonunda yapılan bir çalışmada haftada 2 kez çiğ sarımsak yiyenlerin kansere yakalanma riskleri yarı yarıya azalmış.
3- Sarımsak ezilmiş ve çiğ olarak tüketilmeli. Ezildiğinde hidrojen sülfit açığa çıkar bu da sağlıklı kan basıncı seviyelerini destekler ve kalp üzerinde sayısız olumlu etkisi vardır.
4- Sarımsağı pişirmeyin!
Tadını seviyorsak pişmiş yemeklere koymak yerine çiğ tüketilebilir çünkü pişirme işlemi hidrojen sülfit oluşumunu engeller. Kötü kokusundan ötürü çiğ yenmez bu diyorsanız; yapılan bir çalışmada sütle birlikte tüketiminin ağız kokusunu azalttığı bulunmuş" açıklamalarında bulundu.
5- Sarımsaklı süt ayrıca nedeniyle antioksidan ve antienflamatuar harekete geçirici, siyatik siniri sıkışmayı ağrıyı hafifletmek yeteneğine sahip olduğu bulunmuştur.
6- Sarımsak sütü nasıl hazırlanır?
Malzemeler: 5 diş sarmısak, süt 1 su bardağı (250 ml), 2 yemek kaşığı bal.
7- Tencereye sarımsağı ufak parçalara bölerek ya da ezerek koyun. Ardından sütü ekleyin. 15-20 dakika kısık ateşte kaynatın. Bal ekleyerek 1 bardak için.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

Okunma : 503
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler