CANAN KARATAY İSYAN ETTİ! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

CANAN KARATAY İSYAN ETTİ!

28 Aralık 2017, Perşembe 08:24:12 Kaydet Paylaş
CANAN KARATAY İSYAN ETTİ!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Prof. Dr Mehmet Ceylan tarafından yaptığı aşı açıklamaları yüzünden hakkında suç duyurusun da bulunulan Prof .Dr. Canan Karatay savcılığa verilince isyan etti. Aşı yüzde 10 yararlıysa yüzde 90’ı zorunlu yapamazsınız. Ben 50 senelik hekimim istediğimi söylerim şeklinde konuştu.

ağlık Bakanlığı Danışma Kurulu Mensubu ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Canan Karatay’ın aşı konusunda açıklamalarıyla, kişilerin yaşamlarını ve sağlığını tehlikeye attığını söyleyerek, suç duyurusunda bulunmuştu.

Habertürk’e açıklamalarda bulunan Prof. Karatay, “Domuz gribi zamanında aşı yaptırılmadı. Ben çocuk hekimi değilim, ben grip aşısına karşıyım. Yaşlıların grip aşısını yaptırmaması gerekir. Çünkü içinde alüminyum var. Alüminyum da Alzheimer yapar, alüminyumu insan vücuduna enjekte edemezsiniz. Yaşlılar, doğal olarak köy tereyağı, zeytinyağı tükettiği zaman bağışıklık sistemi zaten kuvvetleniyor, aşıyla güçlenmez bağışıklık sistemi.

“Aşı yüzde 10 yararlı olsa bile…”

Bu yıl yapılan aşı, geçen yıl çok görülen virüslerden elde edilen aşılar. Bu sene da aynı virüslerden hasta olacağız diyemeyiz çünkü başka türlü ortaya çıkarlar. Aşı yüzde 10 yararlı olsa bile yüzde 90’a mecburi kılamazsınız. Ben hekim olarak koruyucu olarak açıklama yapıyorum. Bence kendileri panikteler” diyerek konuştu.

“Çocuk aşıları için konuşmuyorum”

Çocuk aşıları için konuşmadığını belirten Karatay, “Ben grip aşısı için söyledim. Alüminyum içerdiği için yaşlılar grip aşısı yaptırmamalılar. Bağışıklık sistemimiz aşıyla güçlenmez. Düşman bakterileri azaltarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. Aşılar, geçen yıl çok görülen virüslerden elde edilen aşılar. Yüzde 10 yararı olsa bile, yüzde 90’a mecburi kılamazsınız. Zaten grip aşısı mecburi değil. İsteyen yaptırır” şeklinde konuştu.

Aileler çocuklarına aşı yaptırmalı mı? sorusuna Karatay, şu yanıtı verdi: “Çocuklara şeker vermesinler, bal, pekmez, paketlenmiş ürün vermesinler, onları köy yumurtasıyla beslesinler. Çocuklar zaten hastalanmaz ama doktorları ne derse aileler onu yapsınlar. Ben çocuk doktoru değilim.”

“İstediğim gibi konuşurum…”

Karatay, aşı ile alakalı büyüyen münakaşalar üstüne şunları belirtti: “Herkes fikrini açıkça söyleyebilir, ben 50 senelik bir hekimim. Dört kıtada hekimlik yaptım, istediğim gibi konuşurum. Bana niye hücum ediyorlar, 7 yıl önce yazılan kitaplarda bunlar var, onları okusunlar. Bana hücum etmesinler” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ SÜNDÜZ E.

Okunma : 624
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler