Çeyrek altın ne kadar? | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Çeyrek altın ne kadar?

18 Mayıs 2017, Perşembe 14:13:40 Kaydet Paylaş
Çeyrek altın ne kadar?

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Güne yükselişle başlayan gram altın, 147liranın üzerinde işlem görüyor.

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişin etkisiyle 144,8 liraya seviyesine kadar çıkan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 2,8 değer kazancıyla 144,7 liradan tamamladı.

Gram altın, dolar/TL'deki değer kazancına paralel bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 14.00 itibarıyla yüzde 1 artışla 147 liradan işlem görüyor.ALTIN 1 MAYIS'TAN BU YANA EN YÜKSEK SEVİYEDE

ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili tedirginlikler küresel piyasalarda risk iştahını azaltırken, altının ons fiyatı 1.263,21 ile 1 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesini gördü.

 

 
Dolar 1 ayın zirvesinde

Küresel risk iştahında azalmaya paralel dolar/TL, 3,64'ü aşarak bir ayın zirvesini gördü. Euro da 4 lirayı aştı.

ABD'de giderek artan siyasi belirsizliklerin küresel risk iştahını azaltmasıyla dolar/TL'de yükseliş yaşanıyor.

Bankalararası piyasada dolar 21 Nisan'dan bu yana ilk kez 3,64'ün üzerini gördü. Euro da 4 lirayı aştı. 

Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3,5370 seviyesinin destek, 3,6050 seviyesinin ise direnç olarak önce çıktığını belirtiyor.

Gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde bir değer kaybı gözlenirken, piyasalar ABD'deki gelişmeleri ve risk iştahının seyrini izleyecek.ABD ETKİSİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın federal bir soruşturmayı engellediği iddia edilirken, bu durum Trump'ın vaat ettiği ekonomik büyümeyi destekleyici politikaların gerçekleşmesini tehlikeye atıyor. Ayrıca Trump'ın başkanlığı bırakmak zorunda kalması ihtimalini de gündeme getirerek yatırımcıların siyasi belirsizlik nedeniyle riskten kaçmasına neden oluyor.

(H.H.A.) KARS/ Ş.D

Okunma : 607
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler