Cinderes'teki Sıcak Sokak Çatışmaları Görüntülendi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Cinderes'teki Sıcak Sokak Çatışmaları Görüntülendi

09 Mart 2018, Cuma 09:23:07 Kaydet Paylaş
Cinderes'teki Sıcak Sokak Çatışmaları Görüntülendi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
YPG'den kurtararılan Cinderes merkezindeki sokak çatışmasında, ÖSO'cu askerin "Allahu Ekber" deyip hedefi vurduğu anlar kameraya yansıdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) terör örgütü YPG/PKK'dan kurtardığı Cinderes belde merkezindeki sokak çatışmaları görüntülendi.

CİNDERES MERKEZİNDEKİ SOKAK ÇATIŞMALARI GÖRÜNTÜLENDİ

ÖSO askerlerinin kullandığı aksiyon kameralarla çekilen kayıtlar dün ele geçirilerek Cinderes belde merkezindeki sokak çatışmaları görüntülendi. Çekimlere, sıcak çatışma anlarında ÖSO mensuplarının sokak ve binaları teröristlerden temizlemek için verdiği mücadele yansıdı. ÖSO askerleri temizlenen binalara girerek binaları kontrol etmenin yanı sıra teröristleri de etkisiz hale getirdi.

TEMİZLENEN SOKAKLARDA ARAMA TARAMA ÇALIŞMALARI

TSK ve ÖSO, teröristlerle yoğun sokak çatışmaları neticesinde Afrin'in güneybatısındaki Cinderes belde merkezini dün ele geçirmişti. Teröristlerden temizlenen  mahalle ve sokaklarda arama tarama çalışmaları devam ediyor. Afrin, bir ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 belde merkezinden oluşuyor.

 

YPG, SIĞINAK VE SAVUNMA HATTINI AFRİN MERKEZİNE KURDU

 

TSK ve ÖSO mensupları, Mabatlı beldesine yönelik operasyonlara henüz başlamadı. Merkezleri ele geçirilen diğer beldelere ait bazı köylerin de harekatın ilerleyen safhalarında teröristlerden temizlenmesi bekleniyor. YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı'nın sinyallerini aldığı dönemde yığınak ve savunma hatlarını büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde kurmuştu.

 

30'U KRİTİK NOKTA OLMAK ÜZERE 157 BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

TSK ve ÖSO mensupları beldelerdeki sivilleri de canlı kalkan yapabilmek için ilçe merkezine taşımıştı. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 122'si köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı.

(H.H.A)Figen B.

Okunma : 349
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler