Çocukların Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Çocukların Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı

12 Ocak 2018, Cuma 11:16:46 Kaydet Paylaş
Çocukların Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nce 24 ekip, 90 polisin katılımıyla güvenlik uygulaması yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde tüm Türkiye 'de olduğu gibi Kars genelinde gerçekleştirilen “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması”na Asayiş, Narkotik, Çocuk, Çevik Kuvvet Şube Müdürlükleri ve Mobil Ekiplerin katılımı ile toplam 24 ekip ve 90 polis uygulamalarda görev aldı.

Özellikle okul çevrelerinde yapılan uygulamalarda polis, 18 okul ve çevresi, 6 internet kafe, 3 playstation, 9 kahvehane, 1 iddia bayi, 8 büfe, 9 park ve bahçe, 20 okul servisi, 5 araç ve sürücüsü kontrol etti.

272 kişinin GBT sorguları yapan polis, yoklama kaçağı olarak aranan 1 kişiye gerekli tebligat yaparak serbest bıraktı. Okul saatlerinde parkta bulunan 9 öğrenci uyarılıp okuluna yönlendirilirken, 1 araç sürücüsüne 519 TL. para cezası, 1 kişi üzerinde bıçak bulunmuş, 6136 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı, 2 umuma açık mekan ve içerisinde bulunan 4 kişiye 5326 sayılı kabahatler kanunu 39. Maddesi kapsamında kapalı alanda sigara içmekten gerekli idari işlem yapılarak, toplam 5 bin lira para cezası kesildi.

Konuyla ilgili Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “172 yıldır huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı olarak geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmalarının engellenmesi, uyuşturucu ile mücadele ve suç faili olan şahısların yakalanması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu tür uygulamalara azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

Çocukların Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 351
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler