CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN ZUHAL OLCAY’A HAPİS ŞOKU! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN ZUHAL OLCAY’A HAPİS ŞOKU!

12 Aralık 2017, Salı 12:57:56 Kaydet Paylaş
CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN ZUHAL OLCAY’A HAPİS ŞOKU!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a hakaret ettiği gerekçesiyle Zuhal Olcay’ a 1 sene ile 4 seneye kadar hapis kararı istemiyle dava açıldı.

Sinema ve tiyatro oyuncusu-sanatçı Zuhal Olcay ile ilgili 5 Ağustos Cuma akşamı Kadıköy’de bir mekanda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı.

Sözcü’den Yalçın Bel’in haberine göre, 7 Ağustos tarihinde ‘155 Polis İmdat’ ihbar hattına yapılan şikayet üstüne Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nce sanatçının şarkı söylediği gecenin video görüntüleri incelenip gerçekleştirilen evrakla beraber Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma neticesinde sanatçının söylediği şarkının sözlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarladığı ve şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na yönelik el işareti yaparak alenen hakaret ettiği öne sürüldü.

Suçlamaları kabul etmedi

Zuhal Olcay, ifadesinde “Boş vermişim dünyayı” adlı şarkıyı “Recep Tayyip Erdoğan tamamı boş tamamı yalan bir gün yaşam bitecek dersin görmüşüm rüya” biçiminde yorumladığını kabul ettiğini belirtti. Sahnede içkiyi fazla kaçırdığını el hareketini sahnenin ön kısmında bulunan bir seyircinin laf atması üstüne yaptığını, seyircilerinde içki aldıklarını o sırada alkolün verdiği vaziyetle hoş olmayan hareketler yapmış olabileceğini söyleyerek bu hareketin Cumhurbaşkanına hakaret ile bağdaşmayacağını beyan ederek suçlamaları kabul etmedi.

Zuhal Olcay’ın şarkı sözlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarladığı ve yaptığı el hareketinin Cumhurbaşkanı’na yönelik olduğu iddiasıyla önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Okunma : 391
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler