Dağ Kadrosundaki Teröristlere Ağır Darbe! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Dağ Kadrosundaki Teröristlere Ağır Darbe!

10 Kasım 2017, Cuma 14:17:54 Kaydet Paylaş
Dağ Kadrosundaki Teröristlere Ağır Darbe!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Terör örgütünün dağ kadrosundan olan ve eylem yapmak için Diyarbakır'ın Lice ilçesine gelen terör örgütü mensupları, jandarma tarafından yapılan operasyonla araçla kaçmaya çalışırken yakalandı. 'Dur' ihtarına uymayan bir terörist ölü olarak ele geçirilirken, 2 terörist ise özel harekat polisleri tarafından sağ yakalandı. Öte yandan Irak’ın Şengal kentinde ölen teröristin Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki mezarında propaganda yapan 10 kişi gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bir grup teröristin olduğu duyumu üzerine Lice ilçesi kırsalında operasyon başlatıldı. Operasyonda kritik noktalar tutulurken, kırsal alanda arama tarama faaliyetleri yapıldı. Jandarma ekiplerinin operasyon başlattığı bölgede araçla kaçmaya çalışan bir terörist 'dur' ihtarına uymayınca çatışma çıktı.

Çatışmanın ardından araç Lice ilçesine bağlı Kabakaya köyü Esenli mezrasına doğru kaçtı. Kaçan aracın ardından bölgede sürdürülen operasyonda mezrada arama tarama yapıldı. Çalışmalarda 1 terörist ölü ele geçirildi. Bölgede bulunan diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların aralıksız devam ettiği belirtildi.

DAĞ KADROSUNA MENSUPLAR

 

Öte yandan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi ile operasyon yapıldı. Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan eylem yapmak üzere Diyarbakır'a geldiği tespit edilen teröristlere yönelik yapılan operasyonda özel harekat polisleri, teröristlerin saklandığı bölgeyi ablukaya aldı. Operasyonda 2 terörist sağ olarak yakalandı.

TERÖRİST MEZARINDA PKK PROPAGANDASI

Kahramanmaraş'ta düzenlenen PKK operasyonunda 10 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından silahlı terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Pazarcık ilçesinde yapılan operasyonda, sosyal medya üzerinden PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapılan şüphelilerin Facebook hesapları takibe alındı. Şüphelileri adım adım takip eden polis, kimlik tespitiyle birlikte operasyon için düğmeye bastı.

Operasyonda gözaltına alınan 10 kişinin ikametlerinde yapılan aramada örgütsel doküman, yasaklı yayın, terörist fotoğrafları ve resimleri ile yapılmış saatler ve belgeler ele geçirildi. 

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 431
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler