Diyarbakır da Aşk Cinayeti | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Diyarbakır da Aşk Cinayeti

21 Kasım 2017, Salı 09:16:34 Kaydet Paylaş
Diyarbakır da Aşk Cinayeti

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Diyarbakır'da ağabeyini 30 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığın, yengesiyle 4 yıldır gönül ilişkisi olduğu ve cinayeti de yengesinin azmettirdiği ortaya çıktı.

Diyarbakır'da Ali  Kesik'in geçen yıl boş bir arazide 30 yerinden bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Ali  Kesik'in eşi Lamihe  Kesik hakkında 'cinayete azmettirme', kardeşi Mehmet  Kesik hakkında 'cinayet' ise suçlamalarıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. İddianamede, Lamihe  Kesik'in olay günü yasak aşk yaşadığı kayınbiraderine 'Yeter artık son bulsun bugün. Sakın eli boş gelme' mesajı gönderdiği belirtilerek, Mehmet  Kesik'in, aşk yaşadığı yengesinin azmettirmesi sonucu ağabeyini öldürdüğü ifade edildi.
30 YERİNDEN BIÇAKLANMIŞ HALDE BULUNDU
Diyarbakır D Tipi Cezaevi karşısındaki boş arazide 8 Ekim 2016 günü, 30 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş erkek cesedi bulundu. Yapılan araştırmada, cesedin çiftçilik yapan 5 çocuk babası Ali  Kesik'e (42) ait olduğu belirlendi. Öldürülen  Kesik'in yakınlarının ifadesi alındı. Ali  Kesik'in kardeşi Mehmet  Kesik, (33) ifadesinde çelişkili bilgiler verince polis tarafından takibe alındı. Takip sonucunda Mehmet  Kesik'in, cinayetten önce öldürülen ağabeyinin eşi Lamihe  Kesik (40) ile yoğun telefon görüşmesi tespit edildi.
ÖLDÜRDÜKTEN SONRA MORGA GİDİP AĞLAMIŞ
Mehmet  Kesik, ifadesinde yengesinin bildirmesi üzerine kayıp ağabeyini bulmak için akrabaları ile aramaya çıktıklarını, ağabeyinin arabasını park halinde gördüklerini, yolun kenarınnda ağabeyini yaralı bulduklarını söyledi. Mehmet  Kesik'in, cinayet günü nerede olduğunu araştıran polis, şüphelinin aynı gün araç kiraladığını tespit etti. Araçtaki GPS sinyallerini takip eden polis, olay saatinde  Kesik'in, cinayetin işlendiği yerin çevresinde gezdiğini ve 73 dakika olay yerinde beklediğini belirledi. Çevredeki MOBESE kayıtlarının incelenmesinde  Kesik'in kiraladığı araçla ağabeyini takip ettiğini ve tanınmamak için yüzünü poşu ile kapattığı belirlendi. Araştırmada, olay yerinden kaçan  Kesik'in ağabeyinin ölüm haberini duyunca hastane morguna gidip, diğer aile fertleriyle birlikte ağladığı da ortaya çıktı.
''4 YILDIR YENGEMİ SEVİYORUM''
Bunun üzerine şüpheli olarak gözaltına alınan Mehmet  Kesik ağabeyi ile domates yetiştirip, sattıklarını belirterek, "Ağabeyim bana para vermiyordu. Bunun için kin gütmeye başladım. Yengem Lamihe'yi arayıp, ağabeyimin eve gelip gelmediğini sordum. Gelmediğini söyleyince yol üzerinde bekledim. Kamyonetinin geldiğini görünce peşine takıldım. Selektör yapıp, durmasını söyledim. Burada niye beklediğimi sorunca, bıçakla rastgele vurmaya başladım. Bıçak vurduğum sırada cebinden bir tomar para çıkarıp uzattı. Yolun kenarına düştükten sonra poşu, bıçak ve eldiveni taşın altına sakladım. Eve gittiğiimde, ağabeyimi aramaya çıktık. Yol kenarında arabasını gördük. Ağabeyimi alacağım ve maddi durumumla alay ettiği için öldürdüm. Yengem Lamihe'yi 4 yıldır seviyorum"dedi.
AVUKATIN İTİRAZI ÜZERİNE TUTUKLANDI
9 Ekim 2016'da gözaltına alınan Mehmet  Kesik tutuklanırken, Lamihe  Kesik ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Telefon kayıtlarını inceleyen polis, Lamihe ve Mehmet  Kesik arasında aşk mesajlaşmaları tespit etti. Bunun üzerine iki şüphelinin telefonlarındaki silinmiş mesajlar, özel bir programla geri getirildi. İncelemede olay günü Lamihe  Kesik'in Mehmet  Kesik'i cinayete azmettirdiği, eşinin yerini öğrendiği ve cinayeti işlemesi işin Mehmet  Kesik'e bildirdiği ortaya çıktı.
''4 YILDIR GÖNÜL İLŞKİLERİ VARDI''
26 Ekim 2016 günü savcılığa dilekçe ile başvurarak Lamihe  Kesik'in serbest bırakılmasına itiraz eden  Kesik ailasinin avukatı  Emre Sezer, "Lamihe, cinayetten haberdar olmakla kalmadığı gibi aynı zamanda yardım ettiği ortadadır. Lamihe  Kesik, beyanında 4 yıldan beri Mehmet  Kesik ile gönül ilişkisi yaşadığını ve cinsel ilişkiye girdiğini söylemiştir. Bu nedenle tutuklanması gerekmektedir" dedi.
Avukat  Emre Sezer'in başvurusu üzerine, aşk yaşadığı kayınbiraderine, 'Hadi artık bitir bu işi' mesajı gönderdiği tespit edilen 5 çocuk annesi Lamihe  Kesik, olaydan 6 ay sonra, Mart 2017'de gözaltına alınarak, tutuklandı.
TANINMAMAK İÇİN POŞU TAKIP, SESİNİ DEĞİŞTİRDİ
Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Mehmet ve Lamihe  Kesik hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İddianamede, ağabeyinin geçeceği yolu yengesi Lamihe'den öğrenen Mehmet  Kesik'in tanınmamak için poşu taktığı ve sesini değiştirdiği kaydedildi.
''SAKIN ELİ BOŞ GELME''
Silinen mesajlarda Lamihe  Kesik'in eşinin yerini Mehmet  Kesik'e bildirdiği belirtilen iddianamede, şüphelinin ifadesinde bu durumu kabul ettiği kaydedildi. İddianamede, Lamihe  Kesik'in olay günü kayınbiraderine, 'Yeter artık, son bulsun, bugün yerin belli, herkes seni görmüş, sakın eli boş gelme' mesajı gönderdiği de belirtildi.
''GÖNÜL İLİŞKİM YOK''
İddianamenin kabulünün ardından tutuklu sanıklar Lamihe ve Mehmet  Kesik'in yargılamasına  Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.
İfadesi alınan Lamihe  Kesik eşinin ölümünden dolayı şikayetçi olduğunu belirterek, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Eşim ve Mehmet  Kesik kavgalı olduğu için konuşmuyorlardı. Mehmet  Kesik'e borç altın vermiştik. Eşim borcunu istedi. Olayla ilgim yoktur. Mehmet ile gönül ilişkim yok" dedi.
''CESEDİ GÖRÜNCE YÜZÜME BAKIP ANLADI''
Mehmet  Kesik ise duruşmada gerçekleri daha rahat anlatabilmek için yakınlarının salondan çıkarılmasını istedi. Yakınları çıktıktan sonra ifadesi alınan sanık, "Ben ne kadar suçluysam yengem de o kadar suçludur. İlişkimiz olduğu doğrudur. Ağabeyimi öldürdüm. Ağabeyimin yerini eşi bana söyledi. Lamihe ile ilişkiye girdiğimiz doğrudur. Lamihe, ağabeyimi o şekilde görünce benim yaptığımı bildi. Bazen konuşmamızda ağabeyimi ortadan kaldırmak istediğimi söylüyordum. Cesedi görünce yüzüme bakıp anladı" dedi.
2 KEZ DAHA ÖLDÜRME PLANI YAPMIŞLAR
Öldürülen Ali  Kesik'in kardeşi Süleyman  Kesik ise duruşmadaki ifadesinde 5-6 ay önce sanık kardeşi Mehmet  Kesik'i cezaevinde ziyaret ettiğini belirterek, "Bu planı nasıl yaptıklarını sordum. Bana 2 yıl önce Lamihe ile ağabeyimi öldürme planı yaptıklarını, hurda işi yaptıkları  İstanbul'da Ali'yi öldürüp rögara atacaklarını söyledi. 2016 yılında ağabeyim  Ergani ilçesinde çobanlık yapıyordu. Lamihe ve Mehmet orada da ağabeyimi öldürmeyi düşünmüşler. Ancak yanında çoban arkadaşı olunca vazgeçmişler"dedi.
Ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Mehmet ve Lamihe  Kesik'in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

Okunma : 319
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler