Doğadan Gelen Çözüm: Bıttım Sabunu | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Doğadan Gelen Çözüm: Bıttım Sabunu

11 Ocak 2018, Perşembe 12:25:19 Kaydet Paylaş
Doğadan Gelen Çözüm: Bıttım Sabunu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Doğal ve katkısız bir seçenek olarak, saç ve cilt sorunlarında şifa olan bıttım sabunu, kişisel bakım ürünlerinde kimyasal ürünlerden uzak durmak isteyenler için harika bir alternatif.

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bıttım meyvesi, kendisinden çok sabunu ile meşhur. Bu yabani fıstık bitkisinin yağı ile menengiç ağacının yağının bir araya getirilmesiyle oluşan bıttım sabunu, faydaları oldukça bol olan, tamamen doğal bir temizlik ürünü.

KATKI MADDESİ İÇERMİYOR

Gündelik hayatta kullandığımız neredeyse tüm kişisel temizlik ürünlerinin içinde pek çok zararlı kimyasal bulunmasına karşılık, bıttım sabunu tamamen doğadan gelen bir içeriğe sahip. Bu sebeple hem sağlığa zarar vermiyor hem de faydaları saymakla bitmiyor.

YAPIMI EMEK İSTİYOR

 Siirt ile özdeşleşmiş olan ve hoş kokusu ile de bilinen bıttım sabunununyapılışı, oldukça özveri isteyen, zahmetli bir iş. Adeta bir sanat eseri gibi ince bir işçilikle, tamamen el emeği ile üretilen bıttım sabunu, özellikle deri hastalıklarının tedavisinde son derece yararlı bir işlev görüyor.

KEPEĞE DÜŞMAN

Bıttım sabunu özellikle saçlarda oluşan yoğun kepek probleminin çözümünde son derece hızlı ve etkili bir çözüm sunuyor. Bolca köpürtülüp saç diplerine masaj yaparak kullanıldığı takdirde kepek sorununu kökten çözüyor.

SAÇLARINIZLA DOST

Saç dökülmesi problemi de bıttım sabunu ile çözülebileceK sorunlardan biri. Özellikle mevsimsel saç dökülmelerinde düzenli olarak bıttım sabunu kullanmak, dökülmeyi durdurduğu gibi saçların daha gür ve güçlü çıkmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca beyazlayan saçların da eski rengine dönmesi konusunda kuvvetli bir destek sunuyor. Bıttım yağıyla beslenen saçlarınız daha sağlıklı ve canlı görünmeye başlıyor.

DOĞAL BİR ANTİSEPTİK

Saçınızda ve derinizde oluşan mikropları öldüren bıttım sabunu, tek başına doğal ve güçlü bir antiseptik görevi de görüyor. Özellikle mantarların tedavi edilmesi konusunda, ilaç tedavisine destek olarak kullanıldığında gözle görülür bir fayda sağlıyor.

TÜM CİLT SORUNLARINDA HARİKA BİR YARDIMCI

Ergenlik sivilcelerinden, tıkanan gözeneklere, sedef hastalığının rahatsız edici semptomlarından kaşıntıya kadar, bıttım sabunu ile temizlenen cilt eskisine nazaran çok daha sağlıklı bir hale geliyor. Deride adeta peeling etkisi gösteren bıtıım yağı, daha pürüssüz ve parlak bir cilt için de tercih edilmesi gereken ürünlerin başında geliyor.

GERÇEĞİNİ BULMAK ÖNEMLİ

Bıttım sabunu tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etki göstermiyor. Bu da onun, güvenle kullanılabilecek bir seçenek olarak ön plana çıkmasını sağlıyor. Ancak iyi bir sonuça alabilmek için gerçek bıttım sabunu kullanmak çok önemli. Bir diğer dikkat edilmesi gereken ise ilk günlerde bu doğal ürüne derinin alışma sürecinde sabırlı olmak. Yavaş yavaş kimyasal maddelerden arınan cilt, kısa sürede farklı bir hale bürünüyor.

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ G.Ö.

Okunma : 346
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler