Doğu Anadolu Bölgesi Beyaz Örtüyle Kaplandı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Doğu Anadolu Bölgesi Beyaz Örtüyle Kaplandı

12 Ocak 2018, Cuma 12:27:02 Kaydet Paylaş
Doğu Anadolu Bölgesi Beyaz Örtüyle Kaplandı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kar ve tipi nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesinde ulaşım kopma noktasına geldi. 500’e yakın köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Doğu’da, gündelik hayat olumsuz yönde etkilendi.

Kar yağışının etkisi altına giren Doğu’da, her yer beyaz örtüyle kaplandı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, “Bölgemiz genelinde havanın sabah saatlerinde az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerinde ise yer yer karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar güney ve güneybatıdan hafif yer yer orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir. Bölgemiz genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

Öte yandan bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere; Kars’ta 9, Ardahan’da 8, Ağrı’da 11, Iğdır ve Erzincan’da 2 ve Erzurum’da 6 derece olarak kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 

 
Bu Haberin Manşeti :

Doğu Anadolu Bölgesi Beyaz Örtüyle Kaplandı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 368
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler