DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir heyet Kars’ta! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir heyet Kars’ta!

11 Temmuz 2019, Perşembe 11:57:28 Kaydet Paylaş
DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir heyet Kars’ta!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
DSİ Genel Müdürlük heyeti Kars Barajı ve Tuzluca Ünlendi Barajında incelemelerde bulundu.

DSİ Genel Müdürlüğü, Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı ile Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanlığından oluşan heyet, Kars Barajı ve Iğdır-Tuzluca Ünlendi Barajı İnşaatında incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından yapılan açıklamada, “Kars Barajımızın yapımı tamamlanarak 18.07.2018 tarihinde su tutma işlemi gerçekleştirilen, 475 bin dekar tarımsal araziye sulama suyu temin edecek olan bir projedir. Projelere ait tüm çalışmaların tamamlanması halinde her iki projenin de bölgenin ve ülkemizin ekonomisine, refahına, sosyal yaşamına, istihdamına ve tarımına çok önemli katkı sunacağı açıktır.

Iğdır Tuzluca Ünlendi Barajımız ise, Iğdır İl Merkezi, Tuzluca, Karakoyunlu, Aralık İlçeleri ve Hoşhaber, Halfeli, Melekli, Taşburun Beldeleri ile 70 köyün 2045 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşılamak ve 97 bin 720 dekar alanın sulanmasına hizmet edecek bir proje olup, yüklenicinin mali acziyet içerisine düşmesi ve işi sözleşme hükümleri doğrultusunda yapamaması nedeniyle feshi sonrası işin biran önce tekrar ihale edilebilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.” denildi.
Bu Haberin Manşeti :

DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir heyet Kars’ta!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 320
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler