Eczacılık uzman eğitimi duyurusu | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Eczacılık uzman eğitimi duyurusu

21 Nisan 2017, Cuma 10:56:25 Kaydet Paylaş
Eczacılık uzman eğitimi duyurusu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
ÖSYM'den eczacılık uzmanlık eğitimi almak isteyenler için sınav duyurusu geldi. ÖSYM'nin açıklamasına göre başvurular Haziran ayında alınacak ve Eylül sonunda da sınav gerçekleştirilecek.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin yaptığı duyuruya göre üniversitelerin Eczacılık fakültelerinde uzmanlık eğitimi almak isteyenlere yönelik olarak sınav yapılacak. Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yani 2017 EUS 24 Eylül 2107 tarihinde yapılacak.

BAŞVURULAR HAZİRANDA

Eylülde yapılacak sınava başvurular da Haziran ayında alınacak. 13-21 Haziran olarak belirlenen başvuru döneminde adaylar AİS yani Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru gerçekleştirecekler.

21 Ekim 2016 tarihli ve 29864 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre üniversitelerin Eczacılık Fakültelerinde uzmanlık eğitimi görmek isteyenler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-EUS) yapılacaktır.Sınav, 24 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da uygulanacak olup sınava başvurular, 13-21 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer alacaktır. Sınavda, adayların mesleki bilgilerini ölçmeye yönelik 100 soru yer alacaktır."

(H.H.A.)KARS/S.D.

Okunma : 459
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler