Erdoğan dan Taşeron Açıklaması! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Erdoğan dan Taşeron Açıklaması!

05 Aralık 2017, Salı 11:16:24 Kaydet Paylaş
Erdoğan dan Taşeron Açıklaması!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Taşeron düzenlemesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeler ve kamuda çalışan 850 bin işçinin çalıştıkları yerde istihdam edileceğini açıkladı. Mevsimlik işçilerin en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda taşeron düzenlemesine son dakika açıklamasında bulundu. 
 
Erdoğan şunları söyledi:

 
"Yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler.
 
 
MEVSİMLİK İŞÇİ SÜRESİ UZATILIYOR
 
23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek.


4C'LİLER 4B'YE GEÇİYOR
 
Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. 
 
 
"TAŞERON TAMAMEN ORTADAN KALKIYOR"
 
Bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor. İşçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin personeli olarak göreve devam ediyor."
 

 

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

Okunma : 458
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler