EVLERİ OLMAYAN 5 KİŞİLİK AİLE BEŞİKTAŞ’IN GÖBEĞİNDE ARABALARINDA YAŞIYORLAR | Hür Haber Ajansı

 

İndex

EVLERİ OLMAYAN 5 KİŞİLİK AİLE BEŞİKTAŞ’IN GÖBEĞİNDE ARABALARINDA YAŞIYORLAR

15 Aralık 2017, Cuma 07:25:47 Kaydet Paylaş
EVLERİ OLMAYAN 5 KİŞİLİK AİLE BEŞİKTAŞ’IN GÖBEĞİNDE ARABALARINDA YAŞIYORLAR

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Ailenin ev kiralarını ödeyemedikleri için sokakta eski model arabalarında yaşamak zorunda olan 5 kişilik aile 2,5 yaşındaki küçük çocukları olduğu öğrenildi. Maddi durumları olmadığından dolayı sokakta kaldıklarını belirtiler.

Beşiktaş’ta bir 5 kişilik aile, evleri olmadığı için araba içerisinde 2,5 yaşındaki çocukları ile beraber kalıyor. Anne Ayla Atay, “ Benim çocuğum televizyon istiyor. Anne bana çizgi film aç diyor. Benim boynum bükülüyor” şeklinde konuştu.

 

Beşiktaş’ta evlerinin kirasını ödeyemediği için dışarıda kalan aile, çareyi kendilerine ait arabada kalmakta buldu. Ortaköy, Gültekin sokak üstünde 1,5 aydır yaşayan Atay ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. 3 çocuklu Atay ailesinin 2 çocuğuna komşuları bakarken, en ufak çocukları olan 2,5 yaşındaki Elay Atay ise anne ve babasıyla beraber otomobilde kalıyor.

Ailevi problemlerden dolayı araçta kaldıklarını söyleyen baba Murat Atay, “ Kirayı veremedik. 1,5 aydır otomobilde kalıyoruz. Bakanlığa gittik. Birçok yere gittik ama bizi ne arayan var ne de soran. Bu şekilde dışarıdayız” şeklinde konuştu.

“ÇARESİZİZ, YARDIM İSTİYORUZ”

Çocuklarının artık üşümesini istemeyen anne Ayla Atay, “Çocuklarım üşüyor. Sıcak yuva istiyor. Hiçbir biçimde özel isteklerimizi karşılayamıyoruz. Bu şekilde perişan yaşamaya çalışıyoruz. 3 adet çocuğumuz var. En küçüğü bizimle kalıyor. Diğerlerini komşularım burada kalmasın diyerek götürdü. Öksürmeye başladı. Çaresiziz, yardım istiyoruz. Bize de yardım etsinler. Çocuğum için sıcak bir yuva. El uzatsınlar bize. Başka hiç bir şey istemiyorum. Bu çocuğum üşüyor. Bize diyor ki neden ağlıyorsunuz. Biz neden burada kalıyoruz. Bunların da yüzü gülsün. Benim de sıcak bir yuvam olsun. Çocuklarımın üşümesini istemiyorum. Onlar da sıcak bir yuvaya kavuşsun” şeklinde konuştu.

“1,5 AYDIR DA OTOMOBILDE KALIYORUZ”

Çocuğunun çizgi film izlemek istediğini söyleyen Anne Atay, “Benim çocuğum televizyon istiyor. Anne bana çizgi film aç diyor. Benim boynum bükülüyor. Üşüyorum diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. 1,5 aydır da otomobilde kalıyoruz” dedi.

 
Okunma : 294
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler