Gelecekte popüler olacak meslekler! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Gelecekte popüler olacak meslekler!

18 Mayıs 2019, Cumartesi 07:17:02 Kaydet Paylaş
Gelecekte popüler olacak meslekler!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
lköğretim hayatımızdan itibaren iyi bir üniversiteye girebilmek dolayısıyla da iyi bir meslek edinebilmek için çalışıyoruz. Meslek seçimimiz hayatımızın en önemli kararını oluşturuyor.

Çoğu insan bu önemin farkına varmadan tercih ettiği meslek dallarında daha sonra mutsuz olabiliyor. Meslek seçimlerimizde bir diğer önemli nokta da söz konusu mesleğin günümüzde ve gelecekte iyi bir getirisi olup olmayacağı.

Kimi meslekler her daim kendini geliştiren teknoloji nedeniyle eriyip giderken kimi meslekler de bu rüzgâra kendilerini adapte edebiliyor. İşte gelecekte adını daha sık duyacağımız meslekler...

Aktüerya Uzmanlığı :Aktüerya uzmanları insanların yaşamını etkileyen ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi durumlar için ve bununla birlikte mal varlığını etkileyen hırsızlık, yangın, kaza, sel ve deprem gibi öngörülemeyen durumlar için risk analizi yapar.

Yaşanan olayların finansal etkilerini gidermek için güvenlik önlemi olan programlar hazırlar. Gelecek yıllarda da finans sektörünün önü oldukça açık gözüküyor.

Yapay Zeka Uzmanları:Gelişen teknolojiyle birlikte robotların hayatımıza dahil olması artık kaçınılmaz.

Okunma : 2402
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler