HAKKARİ İÇİN KRİTİK KARAR! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

HAKKARİ İÇİN KRİTİK KARAR!

22 Haziran 2018, Cuma 08:13:49 Kaydet Paylaş
HAKKARİ İÇİN KRİTİK KARAR!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Hakkari Valiliği il genelinde 30 bölgenin 23 Haziran 2018 günü saat 00.00.01’den 7 Temmuz 2018 günü saat 23.59.59’a kadar ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildiğini duyurdu.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, il sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarında bulunan 30 bölge, 23 Haziran 2018 günü saat 00.00.01’den 7 Temmuz 2018 günü saat 23.59.59’a kadar ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiş, vatandaşlarımızın bu bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır" denildi. 

‘Özel Güvenlik Bölgesi’yle ilgili detaylı bilgilerin ise valilik internet sitesinde paylaşıldığı belirtildi. 

(H.H.A)KARS/NAGİHAN Y.

Okunma : 652
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler