HDP 3. Koordinasyon Merkezini Açtı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

HDP 3. Koordinasyon Merkezini Açtı

10 Şubat 2019, Pazar 10:48:43 Kaydet Paylaş
HDP 3. Koordinasyon Merkezini Açtı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 3. Seçim Koordinasyon Merkezini Bülbül Mahallesinde açtı.

Belediye Eşbaşkan adayı Ayhan Bilgen’in ve partililerin katılımıyla  gerçekleşen üçüncü seçim irtibat bürosunun açılışında halkla birlikte yönetilen bir Belediyecilik anlayışın altını çizen Bilgen, “Biz çok açık bir biçimde diyoruz ki; bu şehri bugüne kadar yönetildiği biçimi ile değil demokrasiyi,  özgürlüğü, eşitliği, hakkaniyeti, katılımı ve şurayı esas alarak şehirde herkesin içerinde yer aldığı mahalle mekanizmalarının, sivil toplum örgütlerinin görüşleri ve katkısı doğrultusunda yöneteceğiz” dedi.
Bilgen’in açıklamaları şu şöyle:
Bu şehri yönetenler geçmişte yaptıklarıyla yüzleşemiyorsa geleceğe dair söyleyecekleri sözlerin hiç bir inandırıcılığı samimiyeti olmaz. 
Biz çok açık bir biçimde diyoruz ki; bu şehri bugüne kadar yönetildiği biçimi ile değil demokrasiyi,  özgürlüğü, eşitliği, hakkaniyeti, katılımı ve şurayı esas alarak şehirde herkesin içerinde yer aldığı mahalle mekanizmalarının, sivil toplum örgütlerinin görüşleri ve katkısı doğrultusunda yöneteceğiz. 
Biz her şeyi bilen bir başkan anlayışına karşıyız. Böyle bir siyaset yok, böyle bir liderlik yok, böyle bir belediye başkanlığı anlayışı yok. 
Kim ki dünyada her şeyi kendisinin bildiğini her şeye kendisinin gücünü yettiğini düşünüyorsa  megalomandır, hastadır tedaviye ihtiyacı vardır. Belediye başkanlığına değil hastaneye yatırılması gerekir. Şehirde biz önce bu anlayışı mahkum etmeliyiz. 
‘Ben varsam şehir cennet olacak ben yoksam kıyamet kopacak’  anlayışı doğru değildir. Bu şehirde hepimiz kadar, benim kadar belediye başkanlığı yapacak onlarca insan var. 
Bu şehrin sorunlarını benden daha bilenler var, burada yaşayan insanlar var yıllarca STK’larda çalışanlar var. Bu şehrin sorunlarına kafa yoranlar var. 
Biz s.adece bunu koordine edeceğiz, bu birikimi potansiyeli bir araya getireceğiz. Biz oyun kuruculuğunu yapacağız ve şehri birlikte yöneteceğiz. 
Biz A partisine B şahsına oy istemiyoruz, şehrin kendisine oy vermesini istiyoruz ve şehrin kendi kendini yönetebileceğine inanıyoruz. Bu duygularla hepinizi selamlıyorum."dedi
Bu Haberin Manşeti :

HDP 3. Koordinasyon Merkezini Açtı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 323
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler