HDP li Bilgen Sağlık Bakanından Cevap Bekliyor! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

HDP li Bilgen Sağlık Bakanından Cevap Bekliyor!

28 Kasım 2017, Salı 09:16:39 Kaydet Paylaş
HDP li Bilgen Sağlık Bakanından Cevap Bekliyor!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars HDP Milletvekili Ayhan Bilgen Sağlık Bakanı tarafından cevaplandırılmak üzere Meclise soru önergesi verdi.

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Sağlık  Bakanı Sayın Ahmet Demircan tarafından Anayasa'nın 98. ve TBMM İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA soru önergesi verdi. 

Milletvekili Bilgen' in sunmuş olduğu soru önergesi şöyle: 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 Aşağıdaki sorularımın Sağlık  Bakanı Sayın Ahmet Demircan  tarafından Anayasa'nın 98. ve TBMM İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Ayhan BİLGEN Kars Milletvekili 13.11.2017  tarihinde Dr. Emrah ÇELTİKÇİ tarafından bel fıtığı ameliyatı için Kars Harakani Devlet Hastanesi Beyin cerrahisi servisine yatırılan Sedat KAĞIZMAN adlı yurttaşa, 14. 11. 2017 tarihinde saat 08.00 de ameliyat olması için hazır olması ve aynı saatte ameliyata alınacağı söylendiği, hastanın o saatte hazır beklediği ve doktorun öğlen saatlerine kadar gelmemesi üzerine polikliniğine giderek doktora  "neden beni ameliyat etmiyorsunuz " doktorun: " benim yapacak daha başka acil işlerim vardı" demesi üzerine, aralarında sözlü tartışma çıkmasından dolayı, doktorun:" seni ameliyat etmiyorum" diyerek hastayı taburcu ettiği iddia edilmektedir.

Bu anlamda;

1 - Dr. Emrah ÇELTİKÇİ'NİN hasta Sedat KAĞIZMAN adlı hastayı yatırdığı ve ertesi gün ameliyattan vazgeçtiği bilgisi doğru mudur?

 2- Hasta yakınlarının aynı gün durumu başhekime bildirdikleri ve Başhekimin: "doktorun böyle bir hakkı vardır " dediği doğrumudur? Doğruysa, ameliyat olması gereken bir hasta için çözüm bulması ve hastayı ameliyat ettirecek başka bir doktora yönlendirmiş midir?

3- Hasta  Sedat Kağızman 13.11. 2017  tarihinde başhekimin çözüm bulmaması üzerine Kars İl Sağlık Müdürü ile görüşerek durumu aktardığı ve İl Müdürünün kendisini dinleyerek, 15.11.2017 tarihinde Dr. Eyüp BAYRAMOĞLU'NA göndermesi üzerine, hasta polikliniğine  gittiğinde:" beni Sağlık Müdürü gönderdi" doktorun: " hım o hasta sen misin deyip "senin ameliyat olmana gerek yok dediği ve reçete yazarak gönderdiği bilgisi doğru mudur?

4- Hasta eğer ameliyat olacak düzeyde değilse neden ameliyat için yatırıldı, ameliyat olacak düzeyde bir hasta ise Dr. Eyüp BAYRAMOĞLU "ameliyata gerek yok" diyerek neden ilaç tedavisi vermiştir?

 5- Bütün bunlar üzerine, hasta acılar içinde kıvranarak 17. 11.2017 tarihinde Erzurum Bölge araştırma hastanesine giderek gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra 20.11.2017 tarihinde yatırılmış ve 21.11.2017 tarihinde ameliyat olduğu doğru mudur?

6- Bütün bunlar üzerine Karsta tedavisi yapılabilen ancak yanlış uygulamalardan dolayı, başka il hastanelerine giden hastaların sayısına yönelik bir çalışma olmuşumdur?

7- Hasta Sedat KAĞIZMAN'IN karşılaştığı durum ile ilgili bir inceleme başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa hangi aşamadadır?

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ S.C.

 

 
Bu Haberin Manşeti :

HDP li  Bilgen Sağlık Bakanından  Cevap Bekliyor!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 829
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler