Hizmet Ederek Cezasını Tamamlıyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Hizmet Ederek Cezasını Tamamlıyor

25 Ekim 2017, Carşamba 14:42:19 Kaydet Paylaş
Hizmet Ederek Cezasını Tamamlıyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Sarıkamış’ta, bir şahısı bıçakla yaraladığı gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve ’denetimli serbest’ bırakılan adam, kalan cezasını ilçe stadyumunda hizmet ederek tamamlıyor.

Sarıkamış’ta oturan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Kaya, 3 yıl önce çıkan bıçaklı kavgada bir şahısı bıçakla yaraladığı iddiasıyla mahkemece 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp Kars Açık Cezaevine göderilmişti. Kaya, 9 ay hapis yattıktan sonra kalan cezasını “denetimli serbestlik uygulaması” kapsamında çekmek için adli merceklere başvurdu. Başvurusu değerlendirilen Mehmet KayaSarıkamış Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait stadyumda spora hizmet ederek tamamlamaya çalışıyor.

Sarıkamış ilçe stadyumun bakımı ve temizliğini yapan Kaya, yaklaşık 3 ay süreyle bu şekilde hizmet ederek hem cezasının kalan kısmını çekecek, hem de spora katkıda bulunacak.

Hükümlü Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada son üç ay boyunca spora hizmet ederek ceza çekmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.Kaya, "Sabah 08.00’de geliyorum. Mıntıka temizliği yapıyorum. Otları tek tek elimle topluyorum. Bu şekilde burada günü geçiriyorum. Çok mutluyum, Allah devletimizden razı olsun. Bize bu imkanı tanıdığı için, 3 ayım kaldı. Bunu da canla başla çalışarak inşallah cezamı da bitireceğim" dedi.

Her cuma günü emniyete gidip imza atan Mehmet Kaya, zaman zaman da sporcularla birlikte spor yapıyor. Çalıştığı yerde herkesin sevgisini kazanan Kaya, cezasını tamamlayarak hayata atılmayı düşünüyor. 

(H.H.A.)KARS/ S.C.
Bu Haberin Manşeti :

Hizmet Ederek Cezasını Tamamlıyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 817
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler