İkinci Okyanus Kütüphanesi Kars’ın Paslı Köyü’nde çocukların yüzünü güldürdü | Hür Haber Ajansı

 

İndex

İkinci Okyanus Kütüphanesi Kars’ın Paslı Köyü’nde çocukların yüzünü güldürdü

11 Temmuz 2018, Carşamba 13:09:39 Kaydet Paylaş
İkinci Okyanus Kütüphanesi Kars’ın Paslı Köyü’nde çocukların yüzünü güldürdü

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Borusan Otomotiv Okyanus Gönüllüleri tarafından Kars Kağızman Esin Çağdaş İlk ve Ortaokulu’na kazandırılan kütüphane çocuklara umut oldu.

Borusan Otomotiv Okyanus Gönüllüleri tarafından başlatılan “Cehalete Karşıyız’’ projesi bu yıl 2 bin 500 kitap hedefiyle yola çıkmıştı. Geniş bir katılımla 3 binden fazla kitap bağışı toplanarak, Kars Kağızman Esin Çağdaş İlk ve Ortaokulu’na kazandırılan kütüphane çocuklara umut oldu.

Borusan Otomotiv tüm lokasyonlarında projeyi sahiplenerek, Okyanus Gönüllüleri yönetim ekibinin liderliğinde; çalışanların, müşterilerin ve tedarikçilerin katılımıyla okulun eksiklerinin tamamlanmasına da yardımcı oldu. Kitap bağışının yanı sıra öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları için 22 koli kırtasiye malzemesi toplandı.

180 öğrencinin okuduğu Kars Kağızman Esin Çağdaş İlk ve Ortaokulu’na giden gönüllü yönetim ekibini çocuklar sevinçle karşıladı. Öğrenciler kitapları, öğretmenleri ve gönüllü yönetim ekibiyle birlikte keyifle kütüphaneye yerleştirdi.

Borusan Otomotiv Okyanus Gönüllüleri, 2009 yılından bu yana toplumsal fayda ve eşitliği hedefleyen projeler ile etkili çözümler üretmek için yola çıkmıştır. 2017 yılının başında proje teması ‘’Çocuk’’ olarak belirlenmiş ve İstanbul Küçükçekmece İlçesi’nde yer alan “İstanbul Küçükçekmece İnönü Ortaokulu’na” 2 bin kitaplı ’Okyanus Kütüphanesi” kazandırılmıştır. Bu yıl ise yine aynı hedef doğrultusunda 3 binden fazla kitap bağışı toplanarak, Kars Kağızman Esin Çağdaş İlkokulu ve Ortaokulu’na bir kütüphane kazandırıldı. 

(H.H.A) KARS/RUKİYE EBRAR
Bu Haberin Manşeti :

İkinci Okyanus Kütüphanesi Kars’ın Paslı Köyü’nde çocukların yüzünü güldürdü
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 327
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler