İkizdere'de ayılar mezarlara dadandı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

İkizdere'de ayılar mezarlara dadandı

26 Mart 2017, Pazar 14:59:22 Kaydet Paylaş
İkizdere'de ayılar mezarlara dadandı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Rize'nin İkizdere ilçesinde kış uykusundan uyanan ayılar Şimşirli köyünden sonra Güneyce köyünde de mezarlara saldırmaya ve cesetleri çıkarmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Rize'nin İkizdere ilçesi Şimşirli köyünde mezardan ceset çıkarıp kaçıran ayılar önceki gün de Güneyce köyünün Erikbayırı mahallesinde 2 yıl önce toprağa verilen bir cenazeyi çıkararak 15 metre uzağa taşıdı.

"ÖLÜMÜZÜ DİRİMİZİ RAHAT BIRAKMIYORLAR"

Güneyce Köyü Muhtarı İsmail Hakkı Taşdelen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Köyümüzde korku içinde yaşıyoruz. İki gün önce Şimşirli köyünde mezarları 

kazarak ceset çıkaran ayı, bu sefer de benim köyümün Erikbayırı mahallesine gelerek 2 sene önce vefat ederek toprağa verilen bir erkek cesedini mezarından çıkardı. Bunu yapanın aynı ayı olduğunu düşünüyoruz. Mezardan 15 metre uzağa kaçırılan cenazeyi orada bırakan ayılara karşı ne yapacağımızı şaşırdık. Köyde korku içinde yaşıyoruz. Devletimiz bu ayıları korumaktan vazgeçsin. Bize ayı öldürmeyi serbest bıraksınlar. Şimdi mezarlıklarda nöbet tutmaya başladık. Yarın hangimizin mezarını açacak korkusu içindeyiz. Ölümüzü de dirimizi de rahat bırakmıyorlar. Ayı korkusu yaşamak istemiyoruz" dedi.

Taşdelen, ayıların artık ayısavarlardan çıkan sesi tanıdığını ve korkmadığını da belirterek yetkililerden sorunun çözümü için yardım istediler. 

( H.H.A ) KARS/G.D
Bu Haberin Manşeti :

İkizdere'de ayılar mezarlara dadandı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 844
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler