İsrail Rahat Durmuyor!! Gazze Ateş Altında | Hür Haber Ajansı

 

İndex

İsrail Rahat Durmuyor!! Gazze Ateş Altında

09 Aralık 2017, Cumartesi 11:07:52 Kaydet Paylaş
İsrail Rahat Durmuyor!! Gazze Ateş Altında

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Reuters haber ajansı, İsrail'in bu sabah Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırıları düzenlediğini duyurdu. İsrail ordusu, Hamas'a ait 4 tesise yönelik hava saldırıları düzenlendiğini açıkladı. Dün düzenlenen hava saldırılarında ise iki Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

 

Bu sabah düzenlenen saldırılarda ölü ve yaralı olup olmadığı henüz açıklanmadı.
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyine düzenlediği hava saldırısında 20 yaşındaki Filistinli genç Abdullah el-Atl ile 30 yaşındaki Muhammed es-Safedi'nin öldüğünü açıkladı.

Gazze'deki emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait 3 farklı noktaya saldırı düzenledi.

Kaynaklar, Gazze'nin orta kesimindeki bir noktaya 3, güney kesimindeki Han Yunus kentinde bir noktaya 2, kuzeyine de 2 füze ile saldırı gerçekleştirildiği aktarıldı. İsrail'in, dün akşam abluka altındaki Gazze'nin batı ve kuzey kesimlerinde 3 farklı noktaya düzenlediği hava saldırılarında 1'i çocuk 15 kişi yaralanmıştı.


(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

Okunma : 317
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler