İşte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İddianamesi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

İşte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İddianamesi

23 Mart 2011, Carşamba 09:40:28 Kaydet Paylaş
İşte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İddianamesi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
15 Temmuz hain saldırının olduğu gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit edilmesine ilişkin iddianame Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

15 Temmuz hain saldırının olduğu gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit edilmesine ilişkin 123 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 25. Ağır ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü’nde 34 kişinin şehit edildiği olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede darbeci askerlerin köprüye çıkış anı ve öncesindeki yaptıkları toplantıları ilişkin fotoğrafları yer aldı.
15 Temmuz darbe girişiminde o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü’nde 34 kişinin şehit edildiği olaylara ilişkin hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede darbeci askerlerin darbe girişimi sırasında ve öncesindeki yaptıkları toplantılara ilişkin fotoğrafları yer aldı.
15 Temmuz Darbe girişimi sırasında, Kuleli Askeri Lisesi, 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı ve Hava Harp Okulundan sevk edildiği belirlenen şüphelilerin Boğaziçi Köprüsü’ne intikal ettiklerine ilişkin görüntülerin bir bölümü iddianamede fotoğraf halinde yer aldı.
Görüntülerde, şüphelilerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş istikametini Kuleli Askeri Lisesinden geldiği belirlenen 2 adet Ünimog tipi askeri araç ve 44 şüphelinin kestiği, Anadolu istikameti yönüne araç trafiğinin açık olduğu ancak yoğun trafik nedeniyle araçların hareket etmekte zorlandığı görülüyor.
İddianamede ayrıca kalkışmayı haber alan  vatandaşların ve polislerin, darbeyi engellemek için ellerindeki Türk bayraklarıyla, şüphelilerin köprüyü kapattığı yöne doğru yürüdükleri, fakat şüphelilerin halkın üzerine ateş açtıkları anlara ait fotoğraflar da var.
15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişimi öncesinde 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Kuleli Askeri Lisesi Komutanlığı ve Yalova Hava Meydan Komutanlığında yapılan toplantı ve hazırlıklar ile şüphelilerin askeri birliklerden çıkışlarına ilişkin güvenlik kamera kayıtlarından edinen fotoğrafları da iddianamede yer alıyor.
(H.H.A.)MERKEZ/ S.C.

 

Okunma : 667
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler