Jandarmadan Operasyon: 8 Gözaltı! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Jandarmadan Operasyon: 8 Gözaltı!

18 Ekim 2017, Carşamba 11:23:10 Kaydet Paylaş
Jandarmadan Operasyon: 8 Gözaltı!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi için çalışma yapan Jandarma, 7’si İstanbul, 1’i Ankara ve 1’i Tekirdağ’da olmak üzere toplam 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken, gözaltına alınan şahısların cep telefonlarına ve bilgisayarlarına el konuldu.

Aramalarda, 1 adet 9 mm tabanca ile yasaklı yayınlar ele geçirildi. Operasyon anı ise anbean kameralara yansıdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir soruşturma dosyası kapsamında jandarma ekiplerince, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak Silivri’de bulunan bir çiftliğe operasyon yapıldı. Operasyonda, ele geçirilen dijital veriler incelenince F.Ö. isimli şahsa ait bir flash diskte, DEAŞ terör örgütünü simgeleyen bez parçasının arkasında yine aynı örgüte ait simgeler kullanılarak çekilmiş fotoğraflara rastlandı. Jandarma tarafından, fotoğrafta bulunan 9 kişinin kimlik ve adreslerinin tespiti için çalışma başlatıldı. Yapılan araştırmalar tamamlanınca operasyon için düğmeye basıldı.
9 Ayrı Adrese Eş Zamanlı Operasyon
Jandarma ekipleri tarafından, 7’si İstanbul, 1’i Ankara ve 1’i Tekirdağ’da olmak üzere toplam 9 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şahısların evlerinde yapılan aramalarda, F.Ö. isimli şahsın evinde yasaklı yayınlar ile 9 mm çapında tabanca bulunurken, Z.A. isimli şahsın evinde ise yine yasaklı yayınlar bulundu. Gözaltına alınan şahısların, cep telefonlarına, bilgisayar ve flash disklerine el konuldu.
Konu ile ilgili adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 496
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler