Japonlar Yatırım İçin Kars'ta! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Japonlar Yatırım İçin Kars'ta!

25 Ocak 2018, Perşembe 08:00:56 Kaydet Paylaş
Japonlar Yatırım İçin Kars'ta!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Valisi Rahmi Doğan, Japon yatırımcıları makamında kabul etti

Vali Rahmi Doğan, Japonya’da geliştirilmiş yeni nesil rüzgar gülünü Türkiye’den abel17 firması ile Japon ortaklığı ile Kars’ta üretebilmek için alt yapı çalışması ve bilgi toplamak amacı ile Kars’a gelen heyetini makamında kabul etti. Japon heyete Susuz Belediye Başkanı Murat Uray da eşlik etti.

Ziyarette; Türk abel17 firması yetkilisi B.Ali Uçum ve Japon firmanın yetkilileri Sasabe Hiroshi ile Nishie Shingo tarafından Kars’ta cazibe Merkezi kapsamında üretilmesi planlanan ürün ile ilgili olarak Vali Doğan'a bilgi sunuldu.

Vali Doğan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ürün ile ilgili olarak yapılacak testlerin başarılı geçmesini dileyerek Kars’ta üretilmesi temennisinde bulundu.

Kars’taki rüzgar verimini ölçmek için Kafkas Üniversitesi ve Kars Belediyesinin belirlediği iki noktaya test amaçlı ölçüm cihazı takılarak 2 aylık bir deneme sürecinin ardından Japonya’dan teknik ekip eşliğinde bir ziyaret daha gerçekleştirilecek. Testlerden olumlu sonuç alınması halinde Kars’ta şirket kurularak üretim tesisi faaliyete geçirilecek.

 

 

 

 

(H.H.A)KARS/ DEMET B.
Bu Haberin Manşeti :

Japonlar Yatırım İçin Kars'ta!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 389
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler