KADIN ÖĞRETMEN TARAFINDAN ÖĞRENCİYE ŞİDDET | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KADIN ÖĞRETMEN TARAFINDAN ÖĞRENCİYE ŞİDDET

27 Aralık 2017, Carşamba 10:26:05 Kaydet Paylaş
KADIN ÖĞRETMEN TARAFINDAN ÖĞRENCİYE ŞİDDET

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Samsun’da bir lisede kadın öğretmen tarafından öğrenciye önce tokatladı sonra da saçlarını çekti hırsını alamadı uygulanan şiddette saniye saniye diğer öğrenciler tarafından telefona görüntülendi.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bir lisede kadın öğretmenin öğrenciye sınıfta şiddet uygulaması öbür bir öğrenci tarafından an be an görüntülendi.

Olay, Samsun’un Tekkeköy ilçesi Ali-Emine Kahvecioğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 9/B sınıfında yaşandı. İddiaya göre, sınıf öğretmeni olan ve biyoloji ile sağlık derslerine giren kadın öğretmen S.K., dersini dinlemeyen 9. sınıf öğrencisi M.Ö.’yü aynı okulda başka bir sınıfa aldırdı. 1 hafta önce 9/B sınıfında derse giren S.K., sınıfında M.Ö.’yü görünce sinirlendi. Öğrenciyi yazı tahtasının önüne çekerek diz çöktüren öğretmen, “Sen neden benim sözümü dinlemiyorsun” diye ona peş peşe tokat atmaya başladı. Hırsını alamayan öğretmen bu defa ayağa kalktı. Öğrencinin saçından tutarak bir yere kaçmasını önledi. Savunmasız kalan öğrenci yediği dayakla kaldı. Fakat M.Y. adlı bir öğrenci bu ana kayıtsız kalmadı. Hemen cep telefonuna sarıldı. Öğretmeni arkadaşını döverken bu anları kaydetti.

M.Y.’de bulunan dayak görüntüleri bilinmeyen bir biçimde yayıldı. Videonun yayılmasının sonrasında M.Y.’nin babası O.Y., okul müdürü ile görüşmek üzere okula gitti. M.Y.’nin babası O.Y., okul müdürünün görüntülerin silinmemesi halinde M.Y.’nin okuldan atılabileceğini söylediğini öne sürdü. Sınıfta gerçekleşen dayak olayının sonrasında konuşan M.Y.’nin babası O.Y., oğlunun bir suç işlemediğini, fakat esas suçu öğrenciye şiddet uygulayan kadın öğretmen S.K.’nın işlediğini iddia etti.

“ÇOCUKLARIMIZI, ÖĞRETMENLERE DÖVSÜNLER DİYE EMANET ETMİYORUZ”

Çocukların okula dayak yemek için değil, öğrenim görmek için gittiğini ifade eden görüntüleri çeken M.Y.’nin babası O.Y., “Oğlumun çektiği video bir yerden dağıldı. Ben de bu konuyu okul müdürü ile konuştum. Müdür bey de bana, konunun gereğinin yapılacağını belirtti. Ben görüntüleri müdür beye izlettiğimde ’görüntüler ortaya çıkarsa oğlumun okul yaşamının bitebileceğini’ belirtti. Benim çocuğumun kötü bir şey yaptığını sanmıyorum. Bir öğretmenin, öğrenciyi dövmesi gibi bir şey söz konusu olur mu? Bu şekilde bir şey var mı? Biz çocuklarımızı öğretmenlere güvenerek veriyoruz. Öğretmenin sınıf içerisinde öğrenciyi dövdüğü görüntüler hiç hoş değil. Öğrenciye dayak atan öğretmenin şu anda aynı okulda görev yapması da doğru değil. Gerekenin yapılmasını istiyoruz. Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz ama bu olayları görünce zorumuza gidiyor. Dayak olayının üzerinden 1 hafta geçti. Öğretmen, 1 haftadır görevine devam ediyor” şeklinde konuştu.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, kadın öğretmen S.K. ile ilgili soruşturma açıldı.

 
Okunma : 406
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler