Kadın Öğretmenin Kız Öğrencisini Taciz Davasında Karar | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kadın Öğretmenin Kız Öğrencisini Taciz Davasında Karar

06 Temmuz 2017, Perşembe 10:33:37 Kaydet Paylaş
Kadın Öğretmenin Kız Öğrencisini Taciz Davasında Karar

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir okulda görev yapan kadın matematik öğretmeni Hatice K. Y. (43), 14 yaşındaki kız öğrencisi A.P.E.'ye 'cinsel istismar'da bulundu ve cinsel içerikli görüntüler gönderdi. Olay, kızının cep telefonunu kontrol eden annenin öğretmen Hatice K. Y.'nin genç kıza gönderdiği çıplak fotoğraf ve videoları bulmasıyla ortaya çıktı. Mağdur A.P.E. ise ifadesinde, sanık öğretmenin evine gittiğini, soyunup yanında yattığını ve birbirlerine dokunduklarını anlattı.

Annenin şikâyeti üzerine Hatice K.Y. hakkında, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun cinsel istismarı ve çocuğu müstehcen yayınları seyretmeye teşvik" suçlarından 45 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açıldı. Öğretmen Hatice K.Y.'nin yargılanması tamamlandı.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık öğretmen, kendisine isnat edilen 'çocuğa cinsel saldırı' suçlamasını kabul etmedi. Öğrencisinin telefonunda bulunan kendisine ait görüntüleri, öğrencisinin isteği doğrultusunda gönderdiğini ifade 

eden evli ve 2 çocuk annesi Hatice K.Y., "Ama neden gönderdim hâlâ bilmiyorum" dedi.

ŞİKÂYETÇİ OLMADI 

Mağdur A.P.E. ise Çocuk İzleme Merkezi'nde alınan ifadesinde, sanık öğretmenin evine gittiğini, soyunup yanında yattığını, birbirlerine dokunduklarını anlattı.

Öğretmenin kendisine cep telefonundan cinsel içerikli görüntüler de gönderdiğini ifade eden A.P.E., şikâyetçi olmadığını söyledi. Mahkeme, sanık öğretmeni 15 yıl 2 ay hapis cezasına çaptırdı. Hatice K.Y., karar ile birlikte tutuklanarak Sincan cezaevi'ne gönderildi. 

(H.H.A.)MERKEZ/ S.C

Okunma : 549
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler