Son Dakika Haberler

Kars Belediyesi vatandaşa maske dağıttı

Kars Belediyesi vatandaşa maske dağıttı
Okunma : 35 views Yorum Yap

Kars’ta başka Kars Valiliği, Kars Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü olmak üzere ilgili kurumlar COVİD-19 salgınından korunma tedbirleri kapsamında önleyici çalışmalarına devam ediyor.

Salgından korunma kapsamında Kars Belediyesi zabıta ekipleri COVİD-19 salgınından korunma tedbirleri kapsamında başlattığı çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’ün talimatıyla; il genelinde başlatılan dezenfekte çalışmaları devam ederken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri de vatandaşa ücretsiz maske dağıttı.

Zabıta ekipleri Hayvan Pazarında ve şehrin en işlek noktalarında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yaptı. Maske dağıtımı yapan zabıta ekipleri vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konularında da uyarısında bulunarak, her kesin bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesinin hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Zabıta ekipleri ayrıca vatandaşlara maskelerini sık sık değiştirmeleri ve kullandıkları maskeleri de sokağa atmamaları konusunda dikkatli da olmaya davet etti.

(H.H.A.)KARS/Ç.U