Kars Dahil 12 İlde Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Dahil 12 İlde Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı

26 Aralık 2017, Salı 08:12:25 Kaydet Paylaş
Kars Dahil 12 İlde Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kars merkezli 12 ilde eş zamanlı olarak FETÖ/PDY operasyonu yapıldı.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve askeri yapılanma içerisinde bulunan örgüt mensuplarının yakalanması için Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kars merkezli, Ankara, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Düzce, Edirne, Hakkari, Kahramanmaraş, Erzincan, Sivas ve Tekirdağ olmak üzere toplam 12 ilde eş zamanlı operasyonlar yapıldı.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten mahrem imamların örgüt içerisindeki TSK mensupları ile irtibat kurmak ve kendileri ile TSK personelinin deşifre edilmesini önlemek, örgütsel gizliliği korumak amacıyla kontörlü veya sabit hususi hatlar üzerinden irtibat kurdukları yönünde bilgiler elde edilmiş, yapılan araştırmalar sonucu açık kimlik  bilgileri tespit edilen 3 Yarbay, 1 Binbaşı ,4 Yüzbaşı, 9 Üsteğmen, 8 Astsubay olmak üzere toplam 25 şüpheli şahıs yakalanarak göz altına alındı.

İşlemleri tamamlanan ve muhtelif zamanlarda  Adli Mercilere sevk edilen toplam 25 şüpheli şahıstan 11'i  tutuklanırken, 14 şüpheli şahıs ise Etkin Pişmanlık Hükümlerinden yararlanarak Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Konu ile ilgili olarak Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde terör örgütü mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalarımız, demokratik  hukuk  kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir." denildi.

 

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 

 
Bu Haberin Manşeti :

Kars Dahil 12 İlde Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 346
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler