Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde 14 Taşeron İşçi Kadroya Geçti | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde 14 Taşeron İşçi Kadroya Geçti

06 Nisan 2018, Cuma 11:09:03 Kaydet Paylaş
Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde 14 Taşeron İşçi Kadroya Geçti

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüklerinde ‘Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım Sözleşmesi’ kapsamında çalışan 14 taşeron işçi kadroya geçti.

Kurum bünyesinde çalışan 14 taşeron işçi, önceki gün İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle kamu görevlisi olarak kadrolarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün ve İl Müdür Yardımcısı Mehmet Uluman'ın katıldığı törende sözleşme imzalayan işçiler, devlet güvencesinde kamu görevlerini yapmaya başladı.

Törende bir konuşma yapan İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün: “Kadroya geçme başarısı gösteren taşeron işçilerimizi tebrik ederek hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kamu görevi demek, vatan borcu demektir ve ibadet sayılır. Evine helal rızık götürmek çok önemlidir. Çalışanlarımı ailem olarak görmekteyim. İşini iyi yapan ve başarılı olan herkesi ödüllendirmek, görevini aksatan herkese de gerektiğinde ceza vermekte hiç tereddüt etmeden, önce adaletle sonra da merhametle herkese eşit mesafede durmak ilkemizdir. Kamu görevlisinin önce milletin hizmetkarı, sonra da vatanına milletine canıyla malıyla seferber olan neferi demektir. Kadro hakkı kazanan işçilerimiz adına çok mutluyum ve hayırlara vesile olmasını dilerim “dedi.

Bilindiği üzere 20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127’nci maddesiyle 27.6.1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 ve geçici 24üncü maddelerinde belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarında 4.1.2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılanların sürekli işçi kadrolarına geçirilmesi ile ilgili işlemler tamamlandı

(H.H.A)KARS/NEŞE.H
Bu Haberin Manşeti :

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde 14 Taşeron İşçi Kadroya Geçti
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 393
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler