Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi yoğun ilgi gördü. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi yoğun ilgi gördü.

13 Haziran 2018, Carşamba 09:27:48 Kaydet Paylaş
Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi yoğun ilgi gördü.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars'ta Jandarma Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında jandarmalar ve onların kullandıkları araç, teçhizat ve malzemelerin bulunduğu sergi açıldı.

 Düzenlenen tanıtım programında vatandaşlar, jandarmalar  ve onların kullandıkları araç, teçhizat ve malzemelerin bulunduğu sergiyi gezdi. Aralarında çocukların da bulunduğu ziyaretçiler, sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Sergide jandarma ekiplerinin görevlerini ifa ederken kullandığı "Bomba İmha Robotu", bomba imha uzmanı kıyafeti ile bomba arama köpekleri özellikle çocukların ilgisini çekti.

Görevli jandarma personelleri vatandaşlara yaptıkları görev ve kullandıkları teçhizatlar hakkında bilgiler vererek amaçlarının her zaman halkın güven ve huzurunun tesisi olduğunu belirttiler.

Jandarma Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kurulan sergiyi Kars İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

(H.H.A)KARS/BÜLBÜL D.
Bu Haberin Manşeti :

Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi yoğun ilgi gördü.
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 351
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler