Kars Kent Ormanı Adeta Talan Edildi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Kent Ormanı Adeta Talan Edildi

22 Ekim 2017, Pazar 12:35:21 Kaydet Paylaş
Kars Kent Ormanı Adeta Talan Edildi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta vatandaşların kullandığı tek mesire yeri olan Kent Ormanı, ilgisizlik ve sahipsizlikten adeta talan edildi.

Kars merkeze yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Kent Ormanı’nda bulunan kamelyaların çoğunluğu kırılarak yakılmışken, kent ormanı giriş kapısında geçen süre içerisinde yıkılmaya aşamasına gelmiş bulunuyor.
Kars Belediyesi bünyesinde bulunan Kent Ormanı özellikle kimliği belirsiz kişi veya kişilerin mekanı haline gelmiş, içkicilerin uğrak yeri olan Kent Ormanı’nda güvenlik görevlisinin bulunmaması dikkat çeker, özellikle vatandaşlar için hazırlanmış kamelyalar çoğunluğu yerinden sökülmüş, kırılmış ve talan edilerek götürülmüş.
Yetkililerden Kent Ormanı’na sahip çıkmalarını isteyen vatandaşlar, “Kars’ın tek mesire alanı burası, hafta sonlarında buraya geliyoruz. Ama her geçen gün burası yok oluyor. Her tarafta içki şişleri, buranın sahibi yok mu? Yazık oluyor, biran evvel burasının koruma altına alınması gerekiyor” dediler.
Kars Merkez Dereiçi mevkide bulunan Kent Orman’ında vatandaşlar için kamelyalar yapılmış, çeşitli bölgelerine vatandaşlar su ihtiyaçlarını karşılasın diye çeşmeler konulmuştu. Geçen süre içerisinde kamelyalar ve çeşmeler musluklarına kadar sökülerek tahrip edildi.

(H.H.A) KARS/GAMZE.D
Bu Haberin Manşeti :

Kars Kent Ormanı Adeta Talan Edildi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 509
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler